У День Збройних сил України у Чорнобаї вручили нагороди військовим

Дата: 06.12.2018 17:20

З нагоди Дня Збройних Сил України, який відзначається 6 грудня, у Чорнобаївському районі пройшли урочисті заходи.
Цього дня ми вшановуємо військовослужбовців та ветеранів збройних сил України, учасників АТО, які стояли і стоятимуть пліч-о-пліч на захисті своєї держави, передаючи майбутнім  поколінням свій життєвий і військовий  досвід, який став неоціненним прикладом вірного і гідного служіння Батьківщині.

Урочистості з ушанування військових відбулися у приміщенні райдержадміністрації. З вітальним словом до присутніх звернувся голова Чорнобаївської райдержадміністрації Сергій Джоболда.

–    6 грудня – це свято наших славних воїнів, на яких покладена священна місія – захищати рідну землю, забезпечувати мирне життя співвітчизників. Нині солдати і офіцери Збройних Сил України продовжують традиції дідів, батьків, гідно виконуючи свій військовий обов’язок. День Збройних Сил України  – це свято наших ветеранів, які зуміли зберегти для нас Україну, і воїнів, які стоять в строю на варті нашої країни на східних її рубежах. Своїми діями, мужністю та сміливістю вони показують усьому світу те, що безпека нашої держави в надійних руках. Вітаючи з Днем Збройних Сил України, хочу побажати нашим військовим успіхів у бойовій підготовці, надійного родинного тилу, богатирського здоров’я, миру і спокою та звершення всіх ваших мрій і побажань, – зазначив Сергій Джоболда та висловив подяку волонтерам, які продовжують надавати допомогу воїнам на Сході країни.

Сергій Джоболда спільно з військовим комісаром обласного військового комісаріату Євгеном Курбетом вручив 32 військовим державні нагороди – нагрудний знак «Ветеран війни. Учасник бойових дій», що стало символічним знаком пошани.
    Грамотою Чорнобаївської районної державної адміністрації за сумлінне виконання службових обов'язків, вагомий внесок у забезпечення обороноздатності держави та з нагоди Дня Збройних Сил України було нагороджено майора, начальника відділення військового обліку та бронювання сержантів і солдатів запасу Чорнобаївського райвійськкомату Сергія Міняйла та старшого лейтенанта, заступника військового комісара, начальника відділення комплектування Чорнобаївського райвійськкомату Артема Савченка.

Євген Курбет спільно з Артемом Савченком також вручили Грамоти обласного військового комісаріату «За особистий вагомий внесок у підтриманні обороноздатності нашої держави, якісне проведення призову України на строкову військову службу «Осінь-2018» та з нагоди 27 річниці Збройних сил України».

У скорботній хвилині мовчання присутні схилили голови перед пам’яттю і подвигом героїв АТО.

Пісенне вітання учасникам заходу подарувало тріо «Жадана».

У рамках відзначення Дня Збройних сил було приділено увагу і патріотичному вихованню молодого покоління. Так, у переддень свята, 5 грудня, у Великобурімській ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено козацький квест. У ньому взяли участь команди Великобурімської, Малобурімської та Чорнобаївської ЗОШ №2, Лукашівського та Лящівського НВК. Юні патріоти показали свої знання з історії України, рідного краю, козацтва, українського війська, змагалися у стрільбі та силі, проявляли кмітливість.

А наступного дня у фойє районного Будинку культури відбулась тематична виставка експонатів із зони АТО. Жителі та гості Чорнобаївщини мали змогу переглянути зразки бліндажу, блокпосту, військової атрибутики, особисті речі військовослужбовців, використані боєприпаси, гільзи, фото- та відеоматеріали, малюнки дітей тощо. Продовжились заходи переглядом кінофільму для учнів навчальних закладів.

Нагороджені нагрудним знаком «Ветеран війни. Учасник бойових дій»:

1.    Босий Юрій Володимирович, с. Тимченки
30.    Щепак Євген Олександрович, с. Ревбинці
31.    Щепак Сергій Іванович, с. Крутьки
32.    Щербина Вадим Сергійович, смт Чорнобай

Нагороджені Грамотою обласного військового комісаріату «За особистий вагомий внесок у підтриманні обороноздатності нашої держави, якісне проведення призову України на строкову військову службу «Осінь-2018» та з нагоди 27 річниці Збройних сил України»:

1. Ландяк Микола Миколайович – полковник у відставці
2. Івін Сергій Михайлович – майор запасу
3. Поділ Віктор Якович – майор запасу
4. Ніцак Анатолій Олексійович – прапорщик запасу
5. Квітка Іван Миколайович – старшина запасу
6. Калатур Анатолій Миколайович – старший сержант запасу