A A A K K K
для людей з вадами зору
Чорнобаївська районна державна адміністрація
Черкаська область, Чорнобаївський район

Державний реєстратор інформує

 

     На сьогоднішній день відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців регулюються Конституцією України, Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону. Цей закон поширюється на державну реєстрацію юридичних та  фізичних осіб – підприємців, громадських формувань, що не мають статусу юридичних осіб.

 Даний закон спрямований на реформування системи надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації бізнесу -  забезпечення її відкритості та прозорості, оперативності та своєчасності, раціональної мінімізації кількості документів та процедурних дій.

    Відповідно до даного Закону в 2016 були передані функцій з державної реєстрації бізнесу виконавчим органам сільських, селищних, міських рад, місцевим держадміністраціям, нотаріусам та акредитованим суб’єктам.

    Суб’єктами державної реєстрації відповідно до вимог даного закону є:

 -  обласні управління юстиції - у разі державної реєстрації громадських об’єднань, їхніх відокремлених підрозділів, громадських об’єднань, що не мають статусу юридичної особи,  професійних спілок, структурних утворень політичних партій….

  -  виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, районні державні адміністрації, нотаріуси, акредитовані суб’єкти - у разі державної реєстрації інших юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

    Даним Законом запроваджено ведення Єдиного державного реєстру порталу електронних сервісів та персонального кабінету юридичної особи, громадського формування та фізичної особи – підприємця. Порталом електронних сервісів є веб-сайт, організований як системне багаторівневе об’єднання різних ресурсів та сервісів у сфері державної реєстрації, ліцензування та дозвільної системи. На даний час під час проведення реєстраційних дії, результатом яких є видача виписки, або внесення змін до установчих документів, я надаю заявнику опис документів з зазначеним кодом доступу на сайті Мін’юсту де знаходяться дані документ в електронній формі.

       Протягом 2016 року зареєстровано 119 фізичних осіб – підприємців, проти 155 осіб, які були зареєстровані в 2015 році, це менше на 36. Припинили підприємницьку діяльність 124 підприємці, проти 146 осіб в 2015 році, що на 22 особу менше до рівня попереднього року. Чисельність фізичних осіб – підприємців станом на 01.01.2017 року склала 867 осіб. Станом  на 01.01.2016 року їх було 873 осіб. Фізичні особи протягом 2016 року вносили зміни в відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі. Це зміни прізвища, місця проживання, видів економічної діяльності та інше.   При зміні місця проживання підприємця на другий район або і область реєстраційна  справа пересилалась до органу реєстрації відповідної територіальної одиниці. 

    Протягом 2016 року зареєстровано 22 юридичну особу, це рівень 2015р, та 3 юридичних особи були включені в Реєстр, з них 3 товариств з обмеженою відповідальністю, 7 фермерських господарства, 2 комунальний заклад, 2 комунальних підприємства, 5 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, статусу юридичних осіб набули 4 релігійні громади та 1 політична партія, організація роботодавців, 2 юридичні особи були взяті на облік із других районів. Припинили свою діяльність 8 юридичних осіб, з них за рішенням засновників – 7 та 1 в результаті реорганізації. 

   Засновниками та керівниками підприємств, товариств, установ та організацій  проводились зміни до установчих документів: це зміни назви, зміна складу засновників, зміни статутного фонду та інше. Вносились зміни до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі такі, як зміна керівника та відомостей про керівника, зміна фізичних осіб – платників податків, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, в тому числі підписувати договори, зміна видів економічної діяльності та інше.

      Громадські організації, політичні партії та профспілки, мають можливість подавать документи на проведення реєстрації або внесення змін до відомостей на власний вибір, або безпосередньо в обласне управління юстиції, або звернутися в центр надання адміністративних послуг, де ці документи приймуть та в від сканованому виді направлять в обласне управління, а після проведення реєстраційних дій оригінали документів поштовим відправленням надійдуть на область.

     Державним реєстраторам протягом 2016 року було проведено більше як 500 реєстраційних дій.

     Відповідно до діючого Закону державний реєстратор видає в паперовому виді витяг. Їх видано протягом року 329 штук.

    Для реалізації прав у сфері державної реєстрації бізнесу з 2 листопада 2016  були внесені зміни в законодавство, якими були проведені обмеження вчинення реєстраційних дій в межах області, а  не в межах України, як це було протягом 10 місяців 2016.

      Відповідно до п. 3  ст. 29 даного Закону - суб’єкт державної реєстрації, який провів реєстраційну дію, протягом трьох робочих днів з дня її проведення надсилає документи, відповідному суб’єкту державної реєстрації, уповноваженому зберігати реєстраційні справи.

      Відповідно до даних змін рішення уповноваженого органу управління юридичною особою, в основному це протоколи зборів прошиваються, пронумеровуються та підписуються засновниками, або головою та секретарем зборів, справжність підписів на такому рішенні засвідчуються нотаріально, крім рішень органу державної влади, органу місцевого самоврядування та громадського об’єднання.

      Справжність підписів на статутах також передбачена даними змінами.

Виписки, за результатом проведення реєстраційних дій, видаються за підписом та печаткою державного реєстратора, а електронна копія після роздрукування виписки з програми попадає на сайт Мін’юсту.

     Документи реєстраційних справ юридичних та фізичних осіб, припинених в 2012 році передбачено відсканувать та підлягають знищенню.

     В 2017 році розмір адміністративного збору зросте, та буде становить для ЮО – 480, для ФО -160, за витяг – 110.   

    Прийом документів, проведення реєстраційних дій та видача витягів проводиться щоденно.

     

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь