З 2 травня 2018 року Чорнобаївський районний центр зайнятості реорганізовано у Чорнобаївську районну філію Черкаського обласного центру зайнятості

Дата: 25.03.2019 17:11

За попередній рік послугами філії скористалося 1948 осіб (з них на 1 січня 2018 року на обліку перебувало 753 особи та зареєстровано протягом року 1195 осіб), що становить 100,6% до відповідного періоду минулого року.

На січень місяць цього року в районі знаходилось 1524 діючих підприємств, з них: 548 – юридичні та 976 – фізичні. За 12 місяців 2018 року послугами служби зайнятості охоплено 1438 роботодавців, що становить 94,4% від загальної кількості.

В минулому році зареєстровано 205 новостворених підприємств (20 юридичних та 185 фізичних осіб), всі вони 100% охоплені послугами служби зайнятості.

Протягом року до служби зайнятості надійшло 1147 вакансій від 161 роботодавця району, що становить 98,9% до виконання взятих зобов’язань, укомплектовано 1123  вакансії, рівень укомплектування становить 97,8%.

За сприяння служби зайнятості роботу отримали 1137 пошукачів роботи.

Що стосується професійного навчання, яке як правило здійснюється під замовлення роботодавців району, то його  проходили 231 особа за договорами з навчальними закладами та ПОУ. З них пройшли:  стажування - 84 особи, перепідготовку -  4 особи, в ЦПТО – 1 особа, підвищення кваліфікації – 142 особи.

Рівень охоплення професійним навчанням безробітних у 2018 році складає  – 11,9 %, ( минулий 2017  рік – 11,9%, область – 13,5% ) .

Рівень працевлаштування після професійного навчання за звітний період склав 99,1 %.

В 2019 році розпочато роботу щодо організації курсів цільового призначення з Полтавським ЦПТО  за тематикою: «Технічне обслуговування тракторних двигунів» та «Технічне обслуговування автотракторних двигунів».

За січень-грудень  2018 року  на громадські роботи та інші роботи тимчасового характеру  направлено 624   особи: з них 77 – громадські, 547 - тимчасові роботи, що становить 143,8% до виконання взятих зобов’язань по даному напрямку та на   193 особи більше за відповідний період минулого року.

В 2018 році 23 сільських  ради затвердили Програми організації та фінансування  громадських робіт - 8 з яких виділили кошти в сумі 274725 грн,  5 сільських рад уклали 34 договори на  77 осіб. Основними напрямками громадських робіт є благоустрій населених пунктів та інформування населення стосовно отримання житлових субсидій.

Фондом виділено – 110 тис. грн та додатково ще 22 тис. грн. За 12 місяців 2018 року  використано 132,0 тис. грн,  що становить 100,0 % від загального кошторису.

На сьогодні 20 сільських рад прийняли  «Програми організації та фінансування громадських робіт на 2019 рік», а Чорнобаївська селищна рада та Лящівська сільська рада виділили кошти в сумі 112 тис. грн на проведення громадських робіт.

Чорнобаївська районна філія Черкаського обласного центру зайнятості співпрацює з об’єднаною територіальною громадою, для надання послуг якій користується  наказом  Мінсоцполітики від 21.06.2017 року №1030 «Про деякі питання діяльності об’єднаної територіальної громади щодо виконання послуг із соціальної підтримки населенню».

Іркліївська громада бере активну участь у організації громадських робіт. Зокрема для проведення таких робіт Іркліївська сільська рада виділила кошти в сумі 40696 грн, які використані в повному обсязі. За 12 місяців 2018 року укладено 9 договорів  на які працевлаштовано 22 безробітних.

У процесі реорганізації впроваджуються нові підходи в роботі служби зайнятості. Приміром, на початку цього року введено в експлуатацію новий веб-сайт під назвою «Єдине соціальне середовище зайнятості». Основні його переваги — зручний і швидкий пошук вакансій та резюме по всій Україні, електронні кабінети для клієнтів служби зайнятості (як шукачів роботи, так і роботодавців), а також доступність не лише з комп'ютера, а й із мобільного телефону.

Новим та цікавим сервісом для роботодавця стало запровадження «Електронного кабінету», в якому користувач має можливість переглянути актуальність реквізитів свого підприємства, стан укомплектування заявлених вакансій, кількість направлених претендентів на роботу, може здійснити підбір працівників шляхом перегляду резюме. На сьогодні 82 роботодавців району вже відкрили електронні кабінети.

За інформацією відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та звернень громадян апарату райдержадміністрації