На Чорнобаївщині триває підготовка до проведення весняно-польових робіт

Дата: 11.03.2019 16:08

Сьогодні на апаратній нараді в райдержадміністрації обговорили стан  підготовки до весняно-польових робіт сільськогосподарськими підприємствами району, про що  звітувала начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Алла Бука.

У своєму виступі вона зазначила, що цього річ планується посіяти зернових культур на площі 44,0 тис. га, що становить 56,8 відсотка у структурі посівних площ. В тому числі, з осені минулого року посіяно озимих зернових на площі 7,9 тис. га (10,2 %), цього року посіяно менше на 2,8 тис. га: озимої пшениці — 7,8 тис га (78,2% до 2018 р.); жита — 21 га; ячменю — 117 га. Крім того, озимого ріпаку — 1272 га.

Ярих зернових і зернобобових культур очікується посіяти на площі 36,1 тис га (46,6 %), до минулого року площі збільшаться на 3,3 тис. га за рахунок збільшення посівів зернової кукурудзи; технічних культур – 21,5 тис. га (27,7 %) планується зменшитись на 2 тис. га, менше посіється соняшнику, сої.

Площі кормових залишаються на рівні минулорічних і складуть 9,8 тис.га (12,6%), картоплі  та овочів – 2,2 тис. га (2,9 %).

Щодо стану посівів озимих культур, яких в районі господарства всіх форм власності вирощують на площі 12,1 тис. га, з яких озимих на зерно – 10,7 тис.га.

В зиму озимина ввійшла в доброму стані на площі 4,7 тис. га, що становить 60 відсотків посівних площ та 3,2 тис. га в задовільному (40 %).

Добрий стан озимини зберігся завдяки випаданню великої кількості снігу в  грудні 2018 року, що дало змогу добре перезимувати при низьких температурах повітря.

Враховуючи погодні умови поточного року, підживлення провели в 6 господарствах на площі 2,1 тис. га (27 %).

Для своєчасного та якісного проведення комплексу весняно – польових робіт господарствами району підготовлено 746 тракторів, 327 сівалок, 314  культиваторів,  263 плуги, 241 комбінованих грунтообробних  агрегати. Готовність техніки – більше 90 відсотків.

В 2018 році придбано 11 високопродуктивних сівалок, 9 тракторів, 4 дискові борони, 8 культиваторів, 4 плуги.

Запаси паливно-мастильних матеріалів сільгосппідприємств району до потреби становлять:  дизпаливо  -  507 тонн (77 %), бензин - 123 тонн (91%), диз мастила - 15 тонн (65%).

За  попередніми даними господарств на 1 гектар ріллі розрахункові витрати для проведення весняно-польових робіт складають 10250 грн, що на 25 % більше порівняно з минулим роком.

По завершенню апаратної наради голова райдержадміністрації звернувся до керівників структурних підрозділів РДА, установ та організацій району та нагадав усім  про персональну відповідальність за порушення трудової дисципліни на  ввірених їм об’єктах.

За інформацією відділу організаційної  роботи, інформаційної діяльності та звернень громадян апарату РДА