На Чорнобаївщині запалили лампадки та поклали квіти, вшановуючи жертв Голодоморів 1921 – 1923, 1932 – 1933, 1946 – 1947 років

Дата: 27.11.2020 19:45

28 листопада, у четверту суботу місяця в Україні вшановують День пам'яті жертв голодоморів.

День пам'яті запроваджений Указом Президента України у 1998 році. У 2006 році Законом України Голодомор 1932 – 1933 років був визнаний геноцидом.

Україна внаслідок геноциду 1932 – 1933 років, масових штучних голодів 1921 – 1923 та 1946 – 1947 років втратила мільйони людських життів. Через страшні масштаби злочину та цілеспрямовану політику тоталітарного режиму приховування правди про нього, вчені досі продовжують обговорювати точну кількість жертв Голодомору 1932 – 1933 років. Але мова йде про мільйони обірваних, вбитих страшною зброєю массового ураження – голодом – людських життів.

Нашим спільним обов'язком є гідне вшанування вбитих голодом жертв комуністичного режиму.

Цьогоріч заходи відбуваються в особливих умовах пандемії коронавірусної хвороби, що вносить обмеження у проведення масових меморіальних заходів. Але ця обставина не може перешкодити гідному вшануванню пам'яті жертв Голодомору.

Тому впереддень Дня пам'яті жертв голодоморів представники районної влади та органів місцевого самоврядування вшанували світлу пам'ять невинних жертв голодоморів хвилиною мовчання, запалили лампадки та поклали квіти скорботи до пам’ятного знаку «Жертвам голодомору та політичних репресій».

Запалена свічка у вікні кожної нашої домівки увечері 28 листопада о 16 годині – вияв нашої пам'яті і віри у майбутнє під гаслом «Збережи пам'ять. Збережи правду.»