A A A K K K
для людей з вадами зору
Чорнобаївська районна державна адміністрація
Черкаська область, Чорнобаївський район

Працюй легально - працюй безпечно

Дата: 24.09.2020 09:00
Кількість переглядів: 1202

Працюй легально – працюй безпечно » Чигиринська районна державна  адміністрація

Однією з ключових переваг легальної зайнятості є дотримання правил охорони праці. Гарантування безпечних і нешкідливих умов праці покладається на роботодавця. 

Охорона праці – це система заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, та здоров'я людини в процесі роботи. Особливо актуальними ці положення стали у зв’язку з пандемією COVID-19, адже багатьом спеціалістам доводиться далі працювати на своїх робочих місцях.

1. Право на безпечні й нешкідливі умови праці

Роботодавець має забезпечити сучасні засоби техніки безпеки, які запобігають виробничому травматизмові,  а також санітарно-гігієнічні умови, які запобігають виникненню професійних захворювань працівників (ст. 153 КЗпП). Жодне підприємство, цех, дільниця, установа, виробництво не можуть бути прийняті і введені в експлуатацію, якщо на них не створено безпечних і нешкідливих умов праці (ст. 155 КЗпП).

2. Право на забезпечення працівників спецодягом, іншими засобами індивідуального захисту, мийними та знешкоджувальними засобами

На роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці, а також роботах, пов'язаних із забрудненням або несприятливими метеорологічними умовами, працівникам видаються безоплатно за встановленими нормами спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту, а також мийні та знешкоджувальні засоби. Детальніше ці положення розкриваються в ст. 8 Закону “Про охорону праці”.

3. Право на отримання знань у сфері охорони праці

Працівники під час працевлаштування і в процесі роботи повинні проходити за рахунок роботодавця інструктаж/навчання з питань охорони праці,  надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків та правил поведінки в разі виникнення аварії (ст. 18 Закону “Про охорону праці”).

4. Право відмовитися від роботи в разі загрози життю та здоров’ю

Працівник має право відмовитися від дорученої йому роботи, якщо склалася виробнича ситуація, небезпечна для його життя чи здоров'я або для людей, які його оточують, або ж для довкілля. За період простою з цих причин, за працівником зберігається середній заробіток (ст. 6 Закону “Про охорону прац”і).

Не наражайте себе на небезпеку – працюйте легально!

 

 За поданням Чорнобаївської районної філії

Черкаського обласного центру зайнятості


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь