Легальна зарплата — гарантія майбутньої пенсії

Дата: 13.06.2018 16:46

Коли йдеться про Пенсійний фонд, це відразу асоціюється з людьми похилого віку та виплатою пенсій. Дійсно, Пенсійний фонд України виконує важливу соціальну функцію: здійснює пенсійне забезпечення наших громадян.

Основними чинниками, які визначають розмір пенсії, є стаж роботи та розмір заробітної плати, з якої сплачений єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Тому для працюючих осіб важливо отримувати заробітну плату офіційно. Адже не секрет, що на сьогодні деякі роботодавці використовують різноманітні схеми приховування реально виплаченої заробітної плати, нараховують її в мінімальному розмірі або на рівні, нижчому від законодавчо встановленого.

Своєчасна та повна сплата внесків до Пенсійного фонду України — це обов’язок кожного роботодавця. Проте, на жаль, існує так звана заробітна плата «в конвертах», виплата якої проводиться за двома відомостями: в одній працівники розписуються за офіційну заробітну плату в мінімальному розмірі, за решту — в іншій. Певна частина роботодавців видає своїм працівникам заробітну плату нелегально, готівкою, не роблячи при цьому жодних відрахувань із цих сум до Пенсійного фонду України.

Кожен працюючий повинен турбуватися про свій страховий стаж та з’ясовувати, як роботодавець розраховується з Пенсійним фондом. Перевірити наявність та тривалість свого страхового стажу застраховані особи можуть зареєструвавшись користувачем «Веб-порталу Пенсійного фонду України» (http://portal.pfu.gov.ua), бо тільки офіційна заробітна плата (дохід) та належне оформлення трудових відносин – запорука соціального захисту.

Також важливо пам’ятати, що від суми сплачених внесків буде залежати розмір пенсії, кожна працездатна особа має бути зацікавлена у власному матеріальному забезпеченні після виходу на пенсію, коли основним джерелом доходів стають пенсійні виплати. Сплачуючи єдиний внесок сьогодні, ви забезпечите собі соціальний захист при досягненні пенсійного віку.

Шановні громадяни! Вимагайте нарахування та виплату заробітної плати відповідно до законодавства — прозоро і відкрито. Не позбавляйте себе достойної пенсії в майбутньому.

Начальник Чорнобаївського відділу

обслуговування громадян                                                                      Н.В.Грицай