З метою здійснення профілактично-роз’яснювальних заходів серед дітей та учнівської молоді рятувальники та освітяни в закладах освіти проводять «Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності»

Дата: 15.05.2019 16:44

В рамках заходу, 15 травня фахівці Чорнобаївського районного сектору  Управління ДСНС завітали з пожежно-рятувальною технікою та озброєнням до Чорнобаївської ЗОШ № 2 та гімназії.

Рятувальники ознайомили учнів з основними вимогами правил безпеки життєдіяльності, поводження у разі виявлення вибухонебезпечних і підозрілих предметів, а також наочно продемонстрували методи гасіння пожеж, ліквідації надзвичайних ситуацій.  Крім того, рятувальники надали вичерпні відповіді та практичні поради на запитання дітей щодо дій у тих чи інших надзвичайних ситуаціях та зазначили, що діти добре володіють інформацією про те, як треба поводитись під час пожеж та інших надзвичайних ситуацій, знають номери служб порятунку за якими треба звертатися по допомогу.

Тиждень знань серед дітей має на меті не лише популяризацію знань з безпеки життєдіяльності та здорового способу життя, а й навчання умінню прогнозувати небезпечні ситуації та знаходити правильні рішення щодо безпечного виходу з цих ситуацій.

Дитинство – найважливіший період у становленні особистості, саме в цей час дитина формується фізично, психічно й інтелектуально, набуває необхідних знань, умінь та навичок, і саме в цей період вона потребує найбільшої уваги, спілкування і захисту.

Тож важливою складовою виховання дітей є навчання основам безпечної життєдіяльності, яке повинно привчити дитину цінувати та берегти власне життя і життя оточуючих, уникати потенційно-небезпечних ситуацій, а у разі їх виникнення – діяти грамотно, надаючи самодопомогу чи допомоги іншим.