Відзначили Всеукраїнський день бібліотек, 85-річчя з часу створення Чорнобаївської районної бібліотеки та 40 років централізованої бібліотечної системи

Дата: 01.10.2018 16:43

На захід завітав голова райдержадміністрації Сергій Джоболда, щоб привітати працівників бібліотек району з потрійним  святом.

Україна є краєм давніх бібліотечних традицій. А з історії свідчить, що    бібліотеки на Чорнобаївщині існували ще   з 1927   року і потреба  в книжках,  в користуванні  бібліотекою  постійно  зростала  та  мала  неоціненне  значення  в духовному  розвитку  селян.

- Сьогодні бібліотеки Чорнобаївщини – це комп’ютеризовані сучасні заклади.  Дуже приємно, що  завдяки перемогам бібліотеки у конкурсі грантів LIAP-5, проекту «Бібліоміст» та  реалізації  районної Програми комп’ютеризації та інтернетизації публічних бібліотек проведена ґрунтовна робота  і наша бібліотечна мережа є найкращою в області по комп’ютерізації, -звернувся до присутніх Сергій Джоболда. -  В цьому і ваша заслуга, адже особливим багатством бібліотек завжди були і будуть її кадри – талановиті, досвідчені, кваліфіковані спеціалісти, безмежно віддані своїй справі.

Очільник району подякував працівникам та ветеранам бібліотечних закладів району за активну участь у громадському житті району, вручив цінний подарунок для центральної районної  бібліотеки та нагородив  грамотами райдержадміністрації  за багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм: Келт Ларису Миколаївну, завідуючу відділом інформаційних технологій Чорнобаївської районної бібліотеки КЗ Чорнобаївська районна централізована бібліотечна система; Дзюбу Тетяну Василівну, бібліотекаря Тимченківської  сільської бібліотеки-філіалу; Горбенко Валентину Петрівну, завідуючу відділом обслуговування Чорнобаївської районної бібліотеки КЗ Чорнобаївська районна централізована бібліотечна система; Лещенко Наталію Михайлівну, бібліотекаря Лихолітської  сільської бібліотеки-філіалу; Міняйло Мирославу Миколаївну, бібліотекаря Богодухівської сільської бібліотеки-філіалу.

- Ваше професійне свято співпадає з християнським святом Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії, - зазначив Сергій Джоболда. - Тож Віри Вам у власні сили, Надії на те, що Ваша праця буде достойно визнана, Любові Ваших  користувачів і Мудрості у здійсненні планів на майбутнє.

Аматори районної сцени  подарували всім присутнім свої яскраві музичні вітання до свята.

Довідково:

В  1933  році була  створена  Чорнобаївська  районна  бібліотека,  першим  завідувачем якої був  Григорій Якович Ткаченко.

На початку Другої Світової війни фонд  районної  бібліотеки  становив майже 20  тисяч  книг, але в 1943 році була  спалена  ворогом. Та  вже  в  жовтні, відразу  ж після  визволення  Чорнобаю,  відновили свою  роботу культурно-освітні  заклади,  зокрема  й районна  бібліотека,  яка  була  розміщена  в  хаті  Якова Стефановського.  Люди  зносили  книги,  врятовані  під  час  пожежі, а  також  дарували  бібліотеці свої.

Це свідчить  про глибоку повагу наших земляків до своєї духовної спадщини, науки і культури, а також про визнання історичної ролі бібліотек  в житті суспільства.
    Вже в  1967  році    в районі діяла  широка   бібліотечна  мережа, яка  нараховувала  56  бібліотек, в яких налічувалось  майже  369  тисяч  книг.

З  1978 року рішенням Чорнобаївської районної Ради депутатів трудящих створено  Чорнобаївську централізовану бібліотечну систему, в якій районна бібліотека отримала функцію керівника та методичного центру.

З 2000 року, і ось уже  майже 18 років районну бібліотеку очолює Світлана Мосійчук.

23 бібліотеки надають послуги доступу до Інтернету для користувачів. Діють 10 Інтернет-центрів та 12 пунктів  безкоштовного доступу до Інтернету.

За інформацією відділу організаційної роботи,                                                                                                                                              інформаційної діяльності та звернень громадян                                                                                                                                            апарату райдержадміністрації