Порядок виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня у 2017 році

Дата: 19.04.2017 16:19

5 квітня 2017 року постановою Кабінету Міністрів України № 223 “Деякі питання виплати у 2017 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань” уряд України встановив нові розміри щорічної разової грошової допомоги до 5 травня у 2017 році. Виплату щорічної разової грошової допомоги учасникам бойових дій, інвалідам війни, учасникам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та особам, на яких поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, передбачено у таких розмірах:

1)  інвалідам війни з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

I групи – 3500 гривень;

II групи – 3100 гривень;

III групи – 2700 гривень;

2)  учасникам бойових дій – 1200 гривень;

3)  особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною,
– 3500 гривень;

4)  членам сімей загиблих – 600 гривень;

5)  учасникам війни – 500 гривень.

Виплату зазначеної допомоги здійснює Міністерство соціальної політики шляхом перерахування коштів на зазначені цілі структурним підрозділам з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської державних адміністрацій, які розподіляють їх між структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у місті (у разі їх утворення) рад (далі — районні органи соціального захисту населення).

Районні органи соціального захисту населення перераховують кошти через відділення зв’язку або установи банків на особові рахунки громадян за місцем отримання пенсії (особам, які не є пенсіонерами, ? за місцем їх проживання).

Особи, які не отримали грошової допомоги, зокрема ті, що набули статусу згідно із статтями 6, 7, 9, 10 і 11 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” до 5 травня 2017 р. включно, мають право звернутися за нею до районного органу соціального захисту населення за місцем реєстрації та отримати її до 30 вересня 2017 року.