A A A K K K
для людей з вадами зору
Чорнобаївська районна державна адміністрація
Черкаська область, Чорнобаївський район

Під час медичної ради підбили підсумки роботи галузі

Дата: 21.02.2019 16:10
Кількість переглядів: 1253

Фото без опису

Медики району зібралися 19 лютого у приміщенні Чорнобаївської ЦРЛ на підсумкову медичну раду. На ній підбили підсумки роботи галузі охорони здоров’я у 2018 році та обговорили плани на 2019 рік. Окрім медичних працівників, у роботі медичної ради взяли участь куратор галузі, перший заступник голови РДА Валентина Стилик та голова районної організації Товариства Червоного Хреста  Людмила Ковальова.

  • Поліпшення медичної допомоги в Україні – одна з важливих проблем сьогодення.  Актуальність питань забезпечення якості надання медичної допомоги населенню особливо зростає в період реформування галузі охорони здоров'я. Медичними працівниками району була проведена робота, направлена на збереження і зміцнення здоров’я населення та забезпечення його доступною і якісною медичною допомогою, - розпочав свій виступ в.о. директора комунального некомерційного підприємства «Чорнобаївська багатопрофільна лікарня» Чорнобаївської районної ради Сергій Чуба.

Сергій Іванович охарактеризував роботу лікарні за 2018 рік. Зазначив, що для покращення якості обслуговування населення та поліпшення умов праці медпрацівників Чорнобаївської ЦРЛ проводилася робота щодо зміцнення матеріально-технічної бази. На капітальні ремонти  з місцевого бюджету було виділено 3 млн 145,6 тис. грн. Було проведено капітальний ремонт хірургічного відділення, здійснюється ремонт приймально-діагностичного відділення. у 2019 році ремонт буде завершений. Це  дасть можливість вчасно та в повному обсязі провести обстеження хворого та встановити діагноз, згідно якого пацієнту буде призначено адекватне лікування. Виготовлено проектну документацію на проведення капітальних ремонтів у дитячому відділенні, жіночій консультації, акушерсько-гінекологічному відділенні та для утеплення фасаду.

Протягом 2018 року Чорнобаївська ЦРЛ придбала обладнання на суму 4 млн 266,4 тис. грн за рахунок коштів місцевого  бюджету. Так, для хірургічного відділення придбано медичні ліжка, кондиціонери, меблі довгострокового користування, предмети довгострокового користування та меблі в палати, медичні ліжка з матрацами. У поліклініку  поставлено кондиціонер та сканер ультразвукової діагностики. Для гінекологічного відділення закуплено мамографічну систему та фетальний монітор. Для стоматологічного відділення – ультрафіолетову камеру, фотополімерну лампу, потративну бормашину.  Доукомплектована необхідним обладнанням клініко-діагностична лабораторія.

Фото без опису

Також Сергій Іванович розповів про демографічну ситуацію в районі, причини смертності населення, серед яких основними залишаються захворювання серцево-судинної системи, на другому місці – онкологічні захворювання, на третьому – хвороби органів дихання. Приділив увагу діяльності ЦРЛ у плані стаціонарного лікування. Так, у 2018 році дещо збільшилося фінансування на медикаментозне забезпечення хворих в стаціонарі. Фінансування  одного ліжко-дня  склало 710 гривень проти 587 грн. у 2017р. Зупинився на рівні загальної та первинної захворюваності населення всіх вікових категорій, на проблемах онкологічної захворюваності та захворюваності на туберкульоз. Охарактеризував стан виконання державних та районних програм у Чорнобаївському районі, а також окреслив основні завдання на 2019 рік.

Фото без опису

Про роботу комунального некомерційного підприємства «Чорнобаївський центр первинної медико-санітарної допомоги» Чорнобаївської районної ради розповіла в.о. головного лікаря Валентина Пономаренко. Вона зазначила, що з січня  2018 року стартувала нова медична реформа, яка  передбачала реформу лише первинної ланки. В ході  проведення реформи  наш центр ПМСД рішенням сесії районної ради від 06.03.2018р. був реорганізований із КЗ «Чорнобаївський ЦПМСД»  в комунальне некомерційне підприємство, що передбачає автономізацію закладу. 

  • Після реєстрації у державного реєстратора від 17 травня 2018року заклад працює як комунальне некомерційне підприємство (КНП) «Чорнобаївський центр первинної медико-санітарної допомоги» Чорнобаївської районної  ради. Це  була обов’язкова  умова  для підписання договору з Національною Службою Здоров’я України. З 1 квітня стартувала підписна кампанія декларацій між лікарем і пацієнтом. Станом 1 січня 2019 року підписано до 28 тис. декларацій,  що становить 70% від  населення району (28 634 на 18.02.2019 р.).  При цьому 10 лікарів із 22 набрали максимальну кількість декларацій. Ще 5 лікарів набрали 90% від необхідної кількості. Підписна кампанія продовжується. Центр отримав ліцензію на провадження медичної практики вже як некомерційне підприємство, - розповіла Валентина Григорівна. - Підписаний договір  з Національною Службою Здоров’я України і з першого жовтня заклад отримує  фінансування за новою схемою В грудні було проведено скорочення штату, приведення кількості працівників відповідно чисельності населення району і відповідно навантаження на кожний структурний підрозділ. 
  • Фото без опису

   Медична реформа, яка розпочалась в первинній ланці, потребує значного поліпшення як матеріально-технічної бази закладів так умов праці персоналу. Саме тому цим питання приділялась велика увага  в районі.       На капітальні ремонти у 2018 році було виділено 5 873 357 грн. (проти 1 816 121грн. в 2017 році). Проведено капітальний ремонт 3-х лікарських амбулаторій – Чорнобаївської, Лукашівської та Великобурімської.

 Для придбання матеріалів, обладнання і інвентарю профінансовано         1 877 890 грн.  Було закуплено для Чорнобаївської АПМСД апаратуру в фізіотерапевтичний кабінет (апарати  МИТ-1, Полюс-4, для міостимуляції АЕСТ-01, для електрофорезу МИТЕФ-2); для Лукашівської ЛА - пральна машина, ФАП с. М. Бурімка і Степове – ноутбуки, ЕКГ апарат для ФАП с. Степове. Закуплялись маніпуляційні столи, ваги для дітей і для дорослих, кушетки, банкетки, аквадистилятири, повітряні стерилізатори, тонометри, глюкометри  і  тест-смужки до них, бактерицидні лампи, деструктори голок та багато іншого.  За кошти  субвенції селища придбано для Чорнобаївської амбулаторії санітарний автомобіль на суму 409 900грн.

На сьогоднішній день всі амбулаторії підключені до мережі Інтернет. Для кожного лікаря закуплена комп’ютерна техніка за кошти державного бюджету на суму 183 тис. грн. Тож на черзі підключення до медичних інформаційних мереж. В кожну амбулаторію за кошти державного бюджету і сільської субвенції придбані аналізатори крові і сечі. Лікарі отримали отоофтальмоскопи і дерматоскопи.

Після обговорення питань, що виникли у ході медичної ради, підсумки роботи галузі підбила перший заступник голови РДА Валентина Стилик.

  • Здоров’я – це один із найголовніших критеріїв благополуччя кожної людини зокрема та суспільства в цілому. У 2018 році проведено реформування первинної ланки медичної галузі району, розпочато роботу по реформуванню ЦРЛ (сьогодні ми маємо два комунальні некомерційні підприємства, що передбачає автономізацію закладу), поряд з цим збережено мережу лікувальних закладів, проведена робота по приведенні у відповідність чисельності працюючих, без затримки, в повному обсязі в збільшеному розмірі виплачувалась заробітна плата. В 2018 році  працівникам ЦРЛ виплачено премію загальною сумою 940 тис грн, - зазначила Валентина Борисівна.

Перший заступник голови РДА перерахувала позитивні показники роботи, яких вдалося досягнути завдяки забезпеченості новим діагностичним обладнанням, покращенням умов перебування пацієнтів  та медичних працівників. Так, поліпшилася робота по ранній діагностиці і своєчасному направленні на лікування хворих з інфарктом міокарда та інсультами, менше реєструється ускладнень гіпертонічних кризів, покращилось активне виявлення цукрового діабету, зросла виявляємість хворих на туберкульоз при профоглядах і обстеженні флюорографічно. На високому рівні  в районі робота по щепленню дитячого і дорослого населення, особливо це актуально зараз, коли в Україні виросла захворюваність на кір. У нас за минулий рік немає випадків малюкової смертності, що говорить за хорошу роботу первинної ланки. Збільшилася кількість пацієнтів, що пройшли  ультразвукове обстеження з 12652 до 17499 осіб, зросла кількість жінок, що оглянуті профілактично з цитологічним дослідження мазка до 67%

Зупинилася і на проблемних питаннях. Так, проблема номер один – це кадрове забезпечення. Нині в  Чорнобаївському районі  укомплектованість фізичними особами посад лікарів є низькою і становить 75% при нормативі 80%. Проблемою є відсутність дерматолога, окуліста, терапевта, хірурга, онколога, гінеколога, отоларинголога. Рівень укомплектованості штатних посад сімейних лікарів фізичними особами у 2018 році склав 56,3% при нормативі 90% Понад 60% працюючих лікарів пенсійного віку.

  • Однією з основних причин  відсутності лікарів є забезпечення медичних працівників  службовим  житлом. Для її вирішення в районі прийнята Програма забезпечення медичних працівників службовим житлом, у 2019 районна державна адміністрація знову вноситиме пропозицію на сесію районної ради про виділення коштів для придбання двох службових квартир для лікарів у селищі Чорнобай.  Молодим фахівцям згідно районної програми виплачується  надбавка до посадового окладу – 2018 рік 50%, в 2019 – 100%.  Але й  цього мало. Для розв’язання даної проблеми головним лікарям як Чорнобаївської багатопрофільної лікарні, так і  Центру ПМСД потрібно спрямувати роботу на зацікавлення фахівців для роботи в лікувальних закладах району. Якщо є пропозиції – озвучуйте, будемо розглядати, виносити на розгляд сесії, – запропонувала Валентина Борисівна.

Валентина Стилик нагадала, що окрім проведення капітальних і поточних ремонтів, а також придбання обладнання, для покращення умов перебування пацієнтів здійснюються роботи по забезпеченню відповідного температурного режиму. Так, рішенням сесії районної ради від 19 липня майно районної комунальної власності, що перебувало на балансі Чорнобаївського комунального підприємства теплових мереж передано в оренду ТОВ «Чорнобай-тепло». Завдяки цьому зменшилась вартість Гкал за теплову енергію -  була 2306,90 грн для бюджетних організацій, стала – 2120 грн, з 19 лютого 2019 року – 2280 грн. Проте, залишається проблемою температурний режим терапевтичного, неврологічного відділення – там потребують капітального ремонту системи опалення.  Що стосується сільських амбулаторій, ФАПів: в Тимченках встановлено новий твердопаливний котел. Забезпечено відповідний температурний режим по всіх закладах.

Тож, виходячи з основних завдань охорони здоров’я, пріоритетними в діяльності медичної галузі району на 2019 рік залишається подальше зміцнення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я, оновлення застарілої апаратури, боротьба з соціально-небезпечними  захворюваннями, -  активна підтримка та пропаганда здорового способу життя, а також залучення молодих спеціалістів  для роботи в лікувальних закладах району.

  • Сподіваюсь, що й в нинішньому  році при тісній співпраці районної  влади, органів місцевого самоврядування, всіх підрозділів медицини   заклади охорони здоров’я будуть стабільно працювати, надавати більш якісні послуги населенню.  Адже лише в тісній співпраці можна отримати хороші результати та успішно виконувати всі поставлені завдання, - підсумувала Валентина Борисівна.

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь