Легальна зайнятість сьогодні – пенсія завтра

Дата: 18.01.2019 16:09

15 січня фахівці Чорнобаївської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості провели інформаційний захід для 20 безробітних спільно з представниками Чорнобаївського відділу обслуговування громадян Пенсійного фонду України в Черкаській області.

Під час заходу начальник відділу Наталія Грицай розповіла про зміни в чинному пенсійному законодавстві з 1 січня 2019 року, переваги легальної зайнятості та зазначила: “Оформлена відповідно до законодавства праця дає змогу заробити страховий стаж. Лише офіційна заробітна плата впливатиме на розмір майбутньої пенсії. Право на пенсію за віком після досягнення пенсійного віку мають тільки ті особи, в яких страховий стаж складає не менше 26 років. Підвищення норми страхового стажу відбувається поетапно з 2018 року, кожного року на один рік”.

Водночас під час заходу були презентовані дистанційні форми надання послуг громадянам, надано консультації щодо правової оцінки документів для призначення пенсії та реєстрації на веб-порталі електронних послуг ПФУ з метою здійснення контролю за накопиченими індивідуальними відомостями щодо набутого страхового стажу.

У присутніх виникло досить багато запитань щодо нововведень у пенсійному законодавстві, а також правильності оформлень трудових книжок.

Інформація була дуже корисною для слухачів. Кожен мав змогу отримати індивідуальну консультацію фахівця.

За інформацією Чорнобаївської  районної філії Черкаського ОЦЗ