Чорнобаївська районна державна адміністрація
Чорнобаївський район, Черкаська область

У Чорнобаївській бібліотеці відбулася відеозустріч з письменником Володимиром Рутківським

Переглядів: 326

У Чорнобаївській бібліотеці відбулася відеозустріч з письменником Володимиром Рутківським

    13 квітня в читальному залі Чорнобаївської районної бібліотеки відбулася відеоконференція із українським поетом, прозаїком, дитячим письменником, нашим земляком Володимиром Рутківським.
    Володимир Рутківський народився 18 квітня 1937 року в селі Хрестителеве на Чорнобаївщині. Певний час проживав у селі Велика Бурімка Чорнобаївського району. До цих пір Володимира Григоровича і його родину пам’ятають у цих селах, підтримують відносини, передають вітання. 
    У творчому архіві Рутківського – кілька поетичних збірок, твори для дітей та юнацтва, історичні, пригодницькі романи, п’єси, легенди. Його книги читаються в усіх країнах, де є українська діаспора. 8 книг знаходиться в Великобританській королівській бібліотеці, є вони і в бібліотеці Конгресу США. Українська редакція лондонської медіакорпорації Бі-Бі-Сі визнала Рутківського переможцем премії «Книга року ВВС-2011» за історичний роман «Сині Води». Наш земляк – лауреат премій імені Лесі Українки, Миколи Трублаїні, Віктора Близнеця, Національної премії України імені Тараса Шевченка. На його творах виховане не одне покоління дітей та юнацтва, його книгами зачитуються і дорослі. 
    На скайпзв’язок, який підготували працівники Чорнобаївської бібліотеки, зібралися шанувальники творчості митця, бібліотекарі, учні Хрестителівської школи та Чорнобаївської школи №1. 
    Присутні із захопленням ознайомилися із творчим доробком письменника, поспілкуватися з відомим митцем, який на весь світ прославив свою малу Батьківщину. 
    Ведуча заходу, методист Чорнобаївської ЦРБ Світлана Рева та її колеги-бібліотекарі Наталія Онищенко, Мирослава Міняйло, Любов Пащина, Валентина Олійник, директор ЦБС Світлана Мосійчук, учениця Хрестителівського НВК Неля Водченко, краєзнавець Василь Гарната (який знайомий з письменником із великобурімського дитинства) задавали різноманітні запитання Володимиру Григоровичу про життя і творчість та вітали земляка із 80-річним ювілеєм. 
    Бібліотекар Надія Федорченко поздоровила письменника власним віршем. Викладач вокалу дитячої школи мистецтв Валентина П’ятікова (родом з Хрестителевого, як і Рутківський) виконала пісню-візитівку села «Місяць на небі».
    А Володимир Рутківський розкривав свої творчі секрети, ділився планами на майбутнє, розповідав, як він став письменником, про історію створення персонажів та їх прототипи, яких і донині пізнають у творах жителі і Богодухівки, і Хрестителевого, та й всієї Чорнобаївщини. 
    Також митець поділився новиною, що в цьому році на екрани виходить перший український фентезі-фільм «Сторожова застава», знятий за мотивами його однойменної книги, і який, за словами автора, може достойно конкурувати з Гаррі Поттером. А за мотивами «Джур» знімається повнометражний історико-пригодницький фільм. 
    Всі учасники зустрічі отримали величезне задоволення та багато вражень від спілкування з автором − надзвичайною, талановитою, дуже цікавою людиною. Вони побажали ювіляру міцного здоров’я, усіляких життєвих гараздів, творчого натхнення та більше захоплюючих творів і дитячих книг, які залишають в серцях тепло, радість і бажання читати. 
    Упродовж тижня в навчальних закладах та бібліотеках сіл також пройшли заходи з нагоди 80-річчя Володимира Рутківського. Діти, молодь, дорослі ознайомилися з творчістю митця, взяли участь у читаннях його творів, багато чорнобаївчан відкрили для себе нові грані письменника, який дарує читачам захопливий і цікавий світ, що щемливо оживає на сторінках книжок.« повернутися до списку новин