В районі проводяться осінньо-польові роботи сільськогосподарськими підприємствами району

Дата: 24.09.2018 15:05

Сільгосппідприємствами Чорнобаївського району проходить посів озимих культур на зерно та зелений корм.

В  цілому господарствами під  урожай  2019 року  заплановано  посіяти  озимих зернових культур на площі 8,4 тис.га (що на рівні минулого року), з яких озимої  пшениці – 7,7 тис.га, озимого  ячменю – 100 га, озимого  жита – 10 га.

Посів озимої пшениці розпочався 10 вересня, проведено на площі 2,5 тис.га (33 % від запланованого), 5 га жита (50 %) та озимих на зелений корм – 234 га (33 %) сіють в основному на полях з - під силосної кукурудзи.

За словами начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Алли Буки, господарствами вже завершено посів озимого ріпаку на площі 640 га.

– За липень - серпень місяць в районі не випало потрібної кількості опадів, а вологість ґрунту на глибині до 20 см сягала 0 мм, тому посів озимих був під загрозою проведення, але за період, починаючи з 7 вересня по 10 вересня, в середньому по району  випало 41 мм опадів, що добре позначиться на проростанні озимих культур, – зазначає Алла Бука.

Господарствами активно проводить збирання пізніх культур.

Проведено обмолот гречки на площі 30 га, урожайність 23,3 ц/га (в 2017 році – 16,7 ц/га), проса – 25 га, з урожайністю 54,8 ц/га (в 2017 році – 28,9 ц/га).

Продовжується збирання сої, зібрано  на  площі 2,5 тис.га (48 %),  середня урожайності 25,9 ц/га,  соняшнику -  7,6 тис. га (70 %) при  врожайності 34 ц/га.

Розпочато збирання зернової кукурудзи, зібрано 1,6 тис.га. при  урожайності  87,0 ц/га. На сьогодні вологість зерна кукурудзи висока, в межах 16-20 %, що  стримує  збиральні роботи.

По основних сільгосппідприємствах проведено зяблевого обробітку  ґрунту  на  площі  6,5  тис. га.

Господарствами  активно проводились роботи  по заготівлі кормів для зимівлі тваринницької галузі. На даний час завершується заготівля силосу, якого вже заготовлено146  тис. тонн зеленої  маси  при  врожайності  367 ц/га.  Сінажу заготовлено майже 23 тисячі тонн при потребі 18 тис.тонн, сіна 3,5 тис тонн.

За інформацією відділу організаційної роботи,

інформаційної діяльності та звернень громадян

апарату районної державної адміністрації