A A A K K K
для людей з вадами зору
Чорнобаївська районна державна адміністрація
Черкаська область, Чорнобаївський район

Уряд затвердив Державну стратегію регіонального розвитку на 2021-2027 роки

Дата: 10.08.2020 16:03
Кількість переглядів: 622

Уряд затвердив Державну стратегію регіонального розвитку на 2021 ...

5 серпня Кабінет Міністрів України затвердив Державну стратегію регіонального розвитку на 2021-2027 роки, проект якої розроблено Мінрегіоном на виконання Закону України «Про засади державної регіональної політики» та Указу Президента України від 20 вересня 2019 р. № 713 «Про невідкладні заходи щодо забезпечення економічного зростання, стимулювання розвитку регіонів та запобігання корупції».

Проект Стратегії було підготовлено у тісній співпраці з Офісом Президента України, центральними та місцевими органами виконавчої влади, асоціаціями органів місцевого самоврядування, проектами та програмами міжнародної технічної допомоги.

У документі зазначено, що стратегічна мета регіональної політики на період 2021-2027 роки, – це розвиток та єдність, орієнтовані на людину – гідне життя в згуртованій, децентралізованій, конкурентоспроможній і демократичній Україні.

Зазначену мету пропонується реалізувати через досягнення  стратегічних цілей: формування згуртованої країни в соціальному, гуманітарному, економічному, екологічному, безпековому та просторовому вимірах; підвищення рівня конкурентоспроможності регіонів, розбудова ефективного багаторівневого врядування.

Передбачається, що за участі всіх міністерств буде розроблено План заходів з реалізації Державної стратегії на періоди 2021-2023 та 2024-2027 роки, в якому будуть визначені пріоритети та програми регіонального розвитку.

У Стратегії виділено типи функціональних територій, на яких фокусуватиметься державна регіональна політика протягом наступного планового періоду, проведено картографування та моделювання зазначених типів територій шляхом використання ГІС-технологій.

У рамках Стратегії передбачено ряд операційних цілей та завдань для відновлення та розбудови територій Донецької та Луганської областей, що постраждали внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України і є прикордонними територіями у несприятливих умовах.

Стратегією передбачені завдання для посилення інтегруючої ролі міських агломерацій, що є територіями концентрації населення, капіталу та бізнесу, а також центрами тяжіння для навколишніх територій. Крім того, передбачено посилення використання потенціалу малих та середніх міст, що є центрами економічного зростання.

Окремої уваги також заслуговують монофункціональні міста, де внаслідок занепаду профільних галузей спеціалізації спостерігаються негативні соціально-економічні процеси і явища. Для розвитку сільських територій у несприятливих умовах передбачається робота щодо розвитку малого та середнього підприємництва, диверсифікація сільськогосподарського виробництва, відновлення традиційних місцевих ремесел.

Для досягнення поставлених цілей та реалізації Державної стратегії критично важливим є наявність цільового спрямування коштів державного бюджету, тому Мінрегіон вже підготував відповідний законопроект щодо реформування ДФРР та надіслав на погодження зацікавлених сторін. Після офіційного погодження він буде внесений на розгляд Уряду.

Ефективна державна регіональна політика неможлива без якісних регіональних стратегій, тому Мінрегіон розпочинає разом з обласними державними адміністраціями роботу щодо оновлення регіональних стратегій, щоб привести їх у відповідність до Державної. Безумовним пріоритетом, визначеним Стратегією, є стимулювання економічного розвитку регіонів – інвестування у проекти регіонального розвитку, які мають на меті розвиток регіонів, створення умов для залучення інвестицій та додаткових робочих місць. У цьому і полягає ключове завдання державної регіональної політики – стимулювання економічного розвитку та зменшення диспропорцій між регіонами.

На думку Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова, агенції регіонального розвитку мають стати спроможними та ефективними інституціями в кожній області.  

Міністр також акцентував увагу на тому, що запропонована програма містить амбітні цілі та завдання, і має бути реалізована. «Тому виконання Стратегії потребує консолідації зусиль центральних та місцевих органів влади, підтримки Парламенту та Президента, свідомої участі суспільства та громадян. Розвиток регіонів – поза політикою, а реалізація державної стратегії є обов’язковою передумовою успішної, сильної та спроможної держави», – підкреслив Олексій Чернишов.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь