Обстеження умов проживання дітей, які повернулися з закладів інституційного догляду та перебувають вдома на час карантину
На території Чорнобаївського району діють обмеження у зв’язку з карантином через поширення коронавірусної хвороби. На цей час посилено нагляд та контроль за сім’ями з дітьми, які перебувають в складних життєвих обставинах та сім’ями, в яких діти повернулись із закладів інституційного догляду. Постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед сімей, осіб, які перебувають в складних життєвих обставинах, про ознаки захворювання COVID-19, його симптоми, правила індивідуального захисту, алгоритму дій у разі наявності у батьків або дітей ознак захворювання.
Так, 22.05.2020 року працівниками центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та служби у справах дітей було здійснено виїзд по сім’ях, де діти повернулися з інституційних закладів, та перебувають у складних життєвих обставинах в с. Лукашівка, с. Вишнівка та с. Новоселиця, під час яких проведено обстеження 4 сімей, де перебуває таких 7 дітей.
В результаті обстежень було виявлено, що основними проблемами цих сімей є недостатнє матеріальне забезпечення, погані житлові умови, невміння батьків знаходити належні прийоми і методи виховання дітей з особливими фізичними потребами.
З батьками проводилась профілактична робота щодо забезпечення належних умов проживання дітей, надавалась консультативна допомога стосовно неналежного виховання дітей, створення відповідних санітарно-гігієнічних умов проживання та здійснення нагляду за станом дистанційного навчання дітей. Також проведені бесіди з дітьми щодо правил поведінки, особистої гігієни та щодо навчання в умовах карантину.
Провідний фахівець
із соціальної роботи Марина Рудянчук