Чорнобаївський район: особливості сфери зайнятості протягом карантину

Дата: 19.05.2020 11:09

З початку дії карантину, тобто з 12 березня по 15 травня 2020 року, до Чорнобаївської  районної філії Черкаського обласного центру зайнятості звернулися та отримали статус безробітного 172 особи. Надійшло 207 вакансій від роботодавців району, що на 178 менше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Фахівцями районної філії визначено топ-5 найпопулярніших вакансій цієї весни:

• тракторист сільськогосподарського виробництва 64 вакансій;

• підсобний робітник – 38 вакансій;

• водій автотранспортних засобів – 35 вакансій;

• апаратник оброблення зерна – 10 вакансій;

• сторож – 6 вакансій.

Середня заробітна плата за визначеними вакансіями становить 5000 гривень. Найбільше вакансій надійшло від таких сільськогосподарських товариств району: СТОВ Маяк, СТОВКрасенівське, СТОВКліщинське, ПАТВелика Бурімка, СТОВКанівці, СТОВСвітанок.

Фахівці Чорнобаївської районної філії використовують сучасні підходи при спілкуванні із зареєстрованими безробітними та роботодавцями: під час карантину здійснено 9 Skype-зв’язків з роботодавцями; надано 252 індивідуальних профорієнтаційних послуг, з яких 164 – онлайн; проведено онлайн інформаційний семінар із загальних питань зайнятості. Щодня кар’єрні  радники проводять прийоми в телефонному режимі, спілкуючись із безробітними щодо наступного відвідування.

“У роботі фахівців із роботодавцями та безробітними набуває актуальності онлайн-спілкування, що потребує нових підходів та навичок. Все більшого попиту на ринку праці Чорнобаївського району набувають робітничі професії. Роботодавці потребують робітників. На сьогодні із заявлених протягом карантину 207 вакансій – 205 укомплектовано, - зазначив директор районної філії Сергій Пасічник.