Алгоритм допомоги постраждалим від насильства

Дата: 27.03.2020 15:27

Постраждалі від насильства здебільшого замовчують його вчинення. Тому важливо бути уважним до своїх близьких. І у випадку вчинення насильства щодо них знати, як діяти правильно.

Якщо ви стали безпосереднім свідком насильства, негайно телефонуйте у поліцію за номером 102. Від цього залежить життя та здоров'я постраждалої особи.

Отримати консультацію щодо ситуації насильства, подальших кроків, а також контакти пунктів отримання допомоги можна за телефоном:
2-39-74 - Центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді;
116 123- Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства.

Залежно від того, якої допомоги потребує людина,
ви можете звернутися до різних установ:

Медична допомога

Якщо за фактом насильства викликали поліцію, працівники можуть самостійно викликати швидку допомогу. В інших випадках потрібно звернутися до закладів охорони здоров'я.

Психологічна допомога

Постраждала особа може отримати безкоштовну консультацію психолога на «гарячій лінії». Або безкоштовний курс реабілітації у громадських організаціях та центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

Правова допомога

Консультації професійного юриста щодо процедури розлучення, оформлення аліментів, повернення майна та іншого можна отримати у спеціальних центрах безоплатної правової допомоги. Чорнобаївське бюро правової допомоги знаходиться за адресою вул. Центральна, 211
Телефон: 0 800 213 103;

Тимчасовий притулок

Його можуть надавати соціальні служби і спеціалізовані громадські організації. Деякі з них навіть сприяють отриманню професії та працевлаштуванню. Інформацію про притулки у регіоні надають у Центрі соціальних служб ля сім'ї, дітей та молоді. .