Доходи-2019, які необхідно декларувати

Дата: 18.02.2020 14:57

Головне управління ДПС у Черкаській області інформує, що з 1 січня 2020 року стартувала кампанія декларування доходів, отриманих громадянами у 2019 році.

Звертаємо увагу, що річну податкову декларацію про доходи за минулий рік громадяни зобов’язані  подати до 1 травня 2020 року.

Нагадуємо мешканцям Чекащини, що обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає при отриманні:

- від продажу або надання в оренду рухомого та нерухомого майна;

- від провадження господарської діяльності або незалежної професійної діяльності (крім фізосіб-підприємців платників єдиного податку);

- від продажу власної сільськогосподарської продукції;

- не від податкових агентів, а також інші доходи, не оподатковані протягом року;

- основна сума боргу за кредитом платника податку, прощеного кредитором за його самостійним рішенням;

- у вигляді спадщини та подарунків;

- від продажу цінних паперів та корпоративних прав;

- отримані від фізичних осіб - платників єдиного податку четвертої групи відповідно до умов цивільно-правового договору;

- іноземні доходи.

Також звертаємо увагу на способи подання податкової декларації про майновий стан і доходи.

Відповідно до п.49.3 ст.49 Податкового кодексу України податкова декларація про майновий стан і доходи подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором):

-  особисто або уповноваженою на це особою;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.

Звертаємо  увагу,  що у разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації,  а при поданні податкової декларації в електронній формі, - не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.