A A A K K K
для людей з вадами зору
Чорнобаївська районна державна адміністрація
Черкаська область, Чорнобаївський район

Штрафи за порушення в сфері застосування РРО

Дата: 24.01.2020 15:41
Кількість переглядів: 277

Фото без опису

Головне управління ДПС у Черкаській області продовжує розяснювальну роботу щодо нових правил застосування РРО у 2020 році.

Звертаємо увагу, що Законом України від 20.09.2019р.  № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» посилено відповідальність суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за порушення у сфері застосування РРО.

З 19 квітня 2020 року зростуть Штрафи за порушення в сфері застосування РРО

Так, штраф у розмірі 100 % вартості проданих з порушеннями товарів (робіт, послуг) - за порушення, вчинене вперше, 150 %  -  за кожне наступне вчинене порушення буде накладатися у разі встановлення в ході перевірки факту:

  • проведення розрахункових операцій з використанням РРО, програмних РРО або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг);
  • непроведення розрахункових операцій через РРО та/або програмні РРО з фіскальним режимом роботи;
  • невідповідності на місці проведення розрахунків суми готівкових коштів сумі коштів, зазначеній у денному звіті РРО, більше ніж на 10 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, а в разі використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня;
  • невидача (в паперовому вигляді та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Слід зауважити, що: Тимчасово, з 19 квітня 2020 року до 1 жовтня 2020 року, санкції застосовуються в таких розмірах:

10 % вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) - за порушення, вчинене вперше;

50 % вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) - за кожне наступне вчинене порушення.

Раніше за відповідні порушення штраф встановлювався у розмірі 1 гривні за порушеня, вчинене вперше, та 100% вартості проданих з порушеннями товарів (послуг) за кожне наступне порушення.

Штраф у розмірі 850 гривень  буде застосовуватися, якщо при здійсненні розрахункових операцій суб’єкт господарювання не використовує, використовує незареєстровані належним чином, порушує встановлений порядок використання або не зберігає протягом встановленого строку книги обліку розрахункових операцій та/або розрахункові книжки. Раніше за це штрафували на 340 гривень. 

У разі якщо контрольну стрічку не надруковано або не створено в електронній формі на РРО та/або програмних РРО або виявлено спотворення даних про проведені розрахункові операції, інформація про які міститься на такій контрольній стрічці, оштрафують на 510 гривень. У такому ж розмірі буде накладатися штраф за неподання до контролюючих органів звітності, пов’язаної із застосуванням РРО, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з РРО та/або програмних РРО через дротові або бездротові канали зв’язку в разі обов’язковості її подання.

У розмірі 85 гривень буде накладатися штраф за проведення розрахункових операцій через РРО та/або програмних РРО без використання режиму попереднього програмування найменування кожного товару, який не є підакцизним, та/або послуги, ціни товару (послуги) та обліку їх кількості. А ось за  проведення розрахункових операцій без попереднього програмування найменування кожного підакцизного товару із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, ціни товару та обліку його кількості, доведеться сплатити 5100 гривень.

Крім того, штраф у розмірі 5100 гривень буде накладатися за застосовування РРО, в конструкцію чи програмне забезпечення якого внесені зміни, не передбачені конструкторсько-технологічною та програмною документацією виробника. Раніше за це штрафували на 1700 гривень. 

Штраф у розмірі 340 гривень буде накладатися у разі порушення порядку проведення розрахунків через каси підприємств, установ і організацій, в яких ці операції повинні проводитися з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій у встановленому порядку, або у разі порушення порядку оформлення розрахункових і звітних документів при здійсненні продажу проїзних і перевізних документів на залізничному (крім приміського) та авіаційному транспорті. Раніше за це діяв штраф у розмірі 170 гривень. 

Зазначені штрафи почнуть діяти з 19.04.2020 року. 

Роз’яснювальна робота триває.

 

Посилання на Закон №128-IX https://zakon.rada.gov.ua/laws/main/128-20

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь