Фонд профінансував 4,5 млрд грн страхових виплат потерпілим шахтарям

Дата: 24.12.2019 10:58

Упродовж 11 місяців 2019 року Фонд соціального страхування України направив 4,52 млрд гривень на страхові виплати шахтарям, потерпілим внаслідок нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань, та членам їх сімей. Порівняно з тим же періодом минулого року, видатки за цим напрямом зросли на 10%.

Зокрема, на щомісячні страхові виплати направлено 4,4 млрд гривень. Зазначені виплати щомісяця фінансуються для 88,6 тис. потерпілих шахтарів і членів їх сімей, що становить 43% від загальної кількості отримувачів страхових виплат.

Середній розмір страхової виплати на одного потерпілого шахтаря склав 4 584,48 гривень.

Щомісячна страхова виплата встановлюється потерпілому у разі часткової або повної втрати професійної працездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання. Виплата компенсує втрачений заробіток або його частину відповідно до ступеня втрати працездатності. Також зазначена страхова виплата призначається  особам, які мають на це право, у разі смерті потерпілого.

Загалом у разі настання страхового випадку ФССУ надає:

1) допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності;

2) одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого;

3) щомісячну страхову виплату в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого;

4) страхову виплату потерпілому у розмірі його середньомісячного заробітку при тимчасовому переведенні його на легшу нижче оплачувану роботу;

5) щомісячну страхову виплату особам, які мають на неї право в разі смерті потерпілого;

6) відшкодування вартості ритуальних послуг, пов’язаних з похованням померлого.

Золотоніське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Черкаській області