A A A K K K
для людей з вадами зору
Чорнобаївська районна державна адміністрація
Черкаська область, Чорнобаївський район

В області є потенційні Смарагдові об’єкти

Дата: 07.10.2019 08:20
Кількість переглядів: 630

Фото без опису

На території Черкаської області експерти визначили потенційні Смарагдові об’єкти. Це: Канівський природний заповідник, Національний природний парк «Нижньосульський», Кременчуцьке та Канівське водосховища, долини річок Супій, Рось, Гірського Тікичу, території Холодного Яру. Йдеться про біологічне та ландшафтне різноманіття області та його збереження. Начальниця Управління екології та природних ресурсів ОДА Олена Звягінцева розповідає, що оголошення об’єктів природно-заповідного фонду та внесення територій до Смарагдової мережі – це фактично загальнодержавний механізм досягнення гармонізаційного співіснування суспільства й природи в її територіальному та біотичному різноманітті.

Олена Миколаївна пояснює: «Благодійною організацією Інтерекоцентр в межах упровадження проекту Ради Європи та ЄС «Підтримка для впровадження Програми робіт щодо природно-заповідних територій Конвенції про біологічне різноманіття в рамках політики Сусідства ЄС на сході та в Росії: Розширення реалізації принципів мережі ЄС Natura 2000 через Смарагдову мережу» в 2009-2011 роках проведена робота з ідентифікації потенційних Смарагдових об’єктів на території України. Проект Ради Європи та ЄС дозволив визначити та описати 146 потенційних об’єктів Смарагдової мережі в Україні, які займають площу близько 4 мільйонів гектарів. Ще п’ять Смарагдових об’єктів було визначено і описано в темі: «Визначення територій спеціального інтересу щодо їх збереження в межах та за межами природно-заповідного фонду України згідно з Конвенцією про охорону дикої флори і фауни та природних середовищ існування в Європі».

– Задля збереження біологічного та ландшафтного різноманіття на території області створено 550 об’єктів природно-заповідного фонду, загальною площею понад 75,7 тис. га. Із них: 22 – загальнодержавного та 528 – місцевого значення, – додає керівниця структури.

Задля розширення мережі території та об’єктів природно-заповідного фонду підготовлено проект рішення обласної ради щодо оголошення 6  та розширення меж 1 об’єкту природно-заповідного фонду, що дозволить збільшити площу природоохоронних територій області на 146,8868 га.

Довідково:

5 жовтня –день створення Міжнародного союзу охорони природи

Міжнародний союз охорони природи (англ. International Unionfor Conservationof Nature, IUCN) – міжнародна організація, метою якої є збереження природних ресурсів.

Заснована в 1948 році, головний офіс знаходиться в місті Гланд (Швейцарія). На теперішній час членами МСОП є 78 країн, 112 урядових та 735 неурядових організацій (в тому числі й українських), а також велика кількість вчених з 181 країни.

Основним уставним видом діяльності МСОП є допомога співтовариствам будь-якого виду у справі збереження біорізноманіття і впровадження екологічно чистих та сталих методів використання природних ресурсів.

Багатоаспектний процес, який передбачає законодавче, науково-методичне, соціально-економічне забезпечення програм і заходів у цій сфері. Один з перспективних напрямів втілення стратегії збереження біо- та ландшафтного різноманіття пов’язаний із розбудовою екологічної мережі.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь