Що таке патронатна сім`я і як стати патронатним виховатилем?
Чорнобаївський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, з метою створення найкращих умов для зростання дитини та подолання складних життєвих обставин запрошує до співпраці усі небайдужі родини, які готові поділитися сімейним теплом з дітьми, що мають ризик залишитися без батьківського піклування та потребують тимчасової підтримки.
В Україні впроваджена нова форма сімейного виховання в якій передбачено надання комплексу послуг з тимчасового(від 3-х до 6-ти місяців) догляду та виховання дітей в сім’ї патронатного вихователя на період подолання її батьками складних життєвих обставин.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 р. №148 «Деякі питання здійснення патронату над дитиною» регулюється Порядок створення та діяльності сім’ї патронатного вихователя, влаштування, перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя, в якій затверджено Типовий договір про патронат над дитиною та висвітлюється Порядок оплати послуг патронатного вихователя та виплати соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя.
Патронат над дитиною - це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя. До таких сімей можуть бути влаштовані діти, які потрапили в складні життєві обставини, а саме:
– новонароджені діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров`я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі;
– підкинуті, знайдені, безпритульні діти;
– діти з сімей, в яких існує загроза їхньому життю та здоров’ю;
– діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;
– діти, батьки або особи, які їх заміняють, померли, безвісно відсутні;
– інші діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім‘ї або їхні батьки чи особи, які їх заміняють, не можуть піклуватись про них.
Одночасно декілька дітей влаштовуються під патронат в одну сім’ю виключно в одному випадку: діти (не залежно від їх кількості) є братами-сестрами або до влаштування під патронат проживали в одній родині. Оптимальний термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати 3 місяців. В особливих випадках за рішенням органу опіки та піклування термін перебування під патронатом може бути подовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців. За цей час фахівці із соціальної роботи працюватимуть з батьками дитини для подолання труднощів, через які її було вилучено. У разі неможливості відновити здатність батьків виховувати дитину, їй підшукають іншу форму сімейного виховання.
Якщо у вас або у ваших знайомих є можливість подарувати частинку сімейного тепла дітям, які цього потребують, просимо звернутися за адресою вул. Центральна, 152, каб.122 тел. 2-39-74 для отримання детальної інформації.
Чорнобаївський районний центр
соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді