Результати розгляду скарг Комісією з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації

Дата: 09.09.2019 14:39

При Головному територіальному управлінні юстиції у Черкаській області діє Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації (далі – Комісія), що в межах законодавчо визначених повноважень, забезпечує розгляд скарг у сфері державної реєстрації.

Комісією розглядаються скарги щодо державного реєстратора, суб’єктів державної реєстрації, які здійснюють свою діяльність у межах Черкаської області.

Комісією розглядаються скарги:

• на рішення (крім рішення про державну реєстрацію прав та рішення, згідно з яким проведено реєстраційну дію);
  • на дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єктів державної реєстрації.

За результатами розгляду скарги приймається мотивоване рішення у формі наказу про задоволення скарги (повністю чи частково) або про відмову у її задоволенні.

У разі задоволення скарги Комісія приймає рішення про:

У сфері нерухомості:

• скасування рішення про відмову в державній реєстрації прав та проведення державної реєстрації прав;
  • внесення змін до записів Державного реєстру прав та виправлення помилки, допущеної державним реєстратором;
  • тимчасове блокування доступу державного реєстратора до Державного реєстру прав;
  • направлення до Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату при Міністерстві юстиції України подання щодо анулювання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю.

У сфері бізнесу:

• проведення державної реєстрації – у разі оскарження відмови у державній реєстрації;
  • виправлення технічної помилки, допущеної державним реєстратором;
  • тимчасове блокування доступу державного реєстратора до Єдиного державного реєстру;

Рішення за результатом розгляду скарги, пов’язане із внесенням відомостей до реєстрів, виконується не пізніше наступного робочого дня після прийняття.

Скаргу можна подати або надіслати до Головного територіального управління юстиції у Черкаській області (18001, м. Черкаси, бульв. Шевченка, 185). За консультацією звертайтеся за телефоном (0472) 33-00-27.