Представники Черкащини вивчали український та міжнародний досвід з організації громадського бюджету

Дата: 30.08.2019 16:18

Для представників одинадцяти обласних державних адміністрацій в рамках швейцарсько-української програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» EGAP, Фонд Східної Європи спільно з офісом програми EGAP провів тренінг «Всеукраїнський громадський бюджет. Технологічні аспекти та нормативне підґрунтя». Пройшли ці навчання й представники Департаменту регіонального розвитку ОДА.

Слід зазначити, що згідно внесених змін до постанови КМУ від 18 березня 2015 р. № 196 Урядом визначено механізм підготовки, відбору та оцінювання проектів-переможців Всеукраїнського громадського бюджету, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку. В даний час в усіх регіонах України, і Черкаській області зокрема, проводиться організаційна робота щодо реалізації наданих повноважень з метою організації конкурсного відбору таких проєктів. Тому, проведення такого роду семінару виявилось дуже актуальним та своєчасним.

Особливу увагу в ході тренінгу приділили:

– міжнародний досвід запровадження бюджету участі;

– особливості запровадження Всеукраїнського громадського бюджету в Україні відповідно до чинної нормативно-правової бази;

– досвід реалізації проєктів в рамках громадських бюджетів окремими органами місцевого самоврядування;

– особливості роботи та можливості підключення до платформи для електронного голосування, розробленої Фондом Східна Європа тощо.

Наразі платформою Фонду Східна Європа, для організації проведення громадських бюджетів (https://budget.e-dem.in.ua), користуються 83 органи місцевого самоврядування з усієї України в т.ч. 1 область, 1 район та 32 ОТГ. Використання даної платформи для органів місцевого самоврядування та користувачівє безкоштовним.

За інформацією Департаменту регіонального розвитку облдержадміністрації