A A A K K K
для людей з вадами зору
Чорнобаївська районна державна адміністрація
Черкаська область, Чорнобаївський район

Про результати контролю ДФС за оформленням трудових відносин із найманими працівниками та підвищену відповідальність за неофіційне працевлаштування

Дата: 27.08.2019 16:08
Кількість переглядів: 427

Фото без опису

В управлінні податків і зборів з фізичних осіб головного управління ДФС у Черкаській області поінформували про поточні результати роботи фіскальної служби області з підвищення рівня заробітної плати в регіоні, виплати зарплатних боргів, висвітлили результати контролю за сплатою податків із заробітної плати та нагадали роботодавцям про підвищену відповідальність роботодавців за неофіційне працевлаштування.

        Так, проведеними за півроку перевірками з повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб донараховано 42262 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб, 4510,3 тис.грн. єдиного внеску та 2585,6 тис.грн. військового збору.

        За результатами перевірочної роботи та роз’яснювальних заходів ДФС у січні – червні додатково працевлаштовано 6770 найманих осіб, праця яких використовувалась роботодавцем без оформлення трудових відносин та без сплати податків; легалізовано 29284,6 тис.грн. доходів, до бюджету надійшло 5271,2 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб.

        Фахівці служби беруть участь у робочих групах з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, створені за ініціативою місцевих органів виконавчої влади. Під час рейдів здійснюються обстеження виробничих, торгових  приміщень юридичних та фізичних осіб, місць здійснення підприємницької діяльності. Крім того, з роботодавцями  проводиться роз’яснювальна робота щодо дотримання податкового законодавств.       

        В результаті заслуховування працедавців на засіданнях комісій і робочих груп, створених при органах виконавчої влади (за участі ДФС) звітного періоду підвищили рівень заробітної плати 799 роботодавців – юридичних осіб та 521 фізична особа – підприємець, і як наслідок, місцеві бюджети отримали додаткових 1909 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб.

        За результатами проведеної роз’яснювальної роботи з керівниками підприємств – боржників 25 погасили заборгованість з заробітної плати в сумі  32094 тис.грн. Як результат, місцеві бюджети одержали додаткових 7,2 млн.грн. податку на доходи фізичних осіб та у кошик Пенсійного фонду України спрямовано 4,7 млн.грн. єдиного внеску.

 

       Нагадуємо роботодавцям, що згідно чинного законодавства працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу та повідомлення ДФС про прийняття працівника на роботу в установленому порядку.

       Повідомлення подається до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку роботодавця як платника єдиного внеску:

  • засобами електронного зв’язку з використанням ЕЦП відповідальних осіб згідно з вимогами законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
  • на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
  • на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше, ніж з 5 особами.

     Повідомлення подається:

  • за працівників – резидентів, прийнятих за трудовим договором;
  • за працівників – нерезидентів, прийнятих за трудовим договором;
  • за працівників – сумісників (зовнішніх і внутрішніх).

 

      Не подається повідомлення:

  • за осіб, що надають послуги за ЦПД;
  • за практикантів та стажистів (без укладання трудового договору)

 

        ДФС вносить інформацію, що міститься у повідомленні, до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

 

        Звертаємо увагу підприємців – платників єдиного податку на те, що за нормами Податкового кодексу України у платників єдиного податку першої групи не може бути найманих працівників; у платників єдиного податку другої групи – не більше 10 працівників без врахування мобілізованих та тих, хто перебуває у декретній відпустці, та третьої і четвертої груп – без обмежень.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь