Децентралізація передбачає напрацювання й ухвалення рішень на місцях, – Тарас Висоцький на Лисянщині
Проблемні питання у сфері освітньої галузі Лисянщини, зокрема дефіциту коштів на оплату праці тамтешнім викладачам, вирішували на районному засіданні. Сюди прибув перший заступник голови ОДА Тарас Висоцький, де спільно з районним керівництвом, головами територіальних громад, депутатами шукали шляхи вирішення проблеми.
Зауважимо, в районі існує ризик недофінансування близько 5 млн грн для функціонування п’яти шкіл, що перебувають в межах Лисянської ОТГ. Повноваження ж щодо їхнього управління наразі делеговані районній державній адміністрації. Мова про пів тисячі працівників освіти.
За словами першого заступника, врегулювання цієї ситуації залежить від ефективності ухвалених на місці рішень.
– Під час чергової сесії районної ради депутати мають розглянути й, сподіваємося, ухвалити рішення про додаткове фінансування трьох шкіл, що перебувають в межах району, але є філіями опорної школи, що розміщена на території Лисянської ОТГ, – зауважує Тарас Висоцький. – Водночас необхідно внести на обговорення питання оптимізації мережі шкіл. Бо, об’єктивно, місцевих коштів не достатньо, щоб утримувати всю мережу. Лисянська ж ОТГ має ухвалити рішення про прийом у комунальну власність п’яти шкіл, що на території громади. Це, звісно, складні, але необхідні рішення, що дадуть змогу забезпечити в подальшому фінансування й діяльність навчальних закладів.
Як зауважив Тарас Миколайович, формула для всіх однакова. І, якщо з пів сотні громад лише одна чи дві не можуть вирішити однакове для всіх завдання, то це свідчить лише про неефективність управлінських рішень: «Адже децентралізація якраз передбачає їхнє ухвалення на місцях. Це уміння кооперації, спілкування й напрацювання. Без рішень борги лише накопичуватимуться».
За словами ж керівниці обласного Департаменту фінансів Наталії Кравченко, цьогоріч перевиконання місцевого бюджету на Лисянщині сягає близько 3 млн грн. А відтак – дасть змогу дофінансувати вище зазначені три заклади.
У ході наради в РДА розглянули й питання медичної галузі. Йшлося, зокрема, про фінансування трьох десятків ФАПів у районі, забезпечення автомобілями швидкої допомоги, функціонування центральної районної лікарні та ін. Порушили й питання ремонту доріг на Лисянщині.