Жнива-2019: на Черкащині – перший мільйон збіжжя

Дата: 26.07.2019 09:17

Черкащина жнивує. І на сьогодні аграрії нашого регіону намолотили вже перший мільйон збіжжя.

За словами т.в.о. очільника області Тараса Висоцького, Черкащина, як і раніше, утримує лідерські позиції за врожайністю:

– Завдяки злагодженій роботі аграріїв та сприятливим погодним умовам маємо перші гарні результати цьогорічної жнивної кампанії. Сільгосптоваровиробники області обмолотили вже 195 тис. га ранніх зернових та зернобобових культур. Середній показник врожайності значно вищий за торішній. Він становить 53,1 ц/га, минулоріч – 44,3 ц/га. Найвища ж урожайність в господарствах Кам’янщини – 56,6 ц/га, Канівщини – 55,9 ц/га та Чорнобаївщини – 55,1 ц/га.

Нині збиральна кампанія ранніх культур – на завершальному етапі. Так, озимої пшениці намолотили 824 тис. тонн при середній врожайності 56 ц/га, озимого ячменю – 82 тис. тонн із середньою врожайністю 51,8 ц/га, жита – 3,4 тис. тонн, середня врожайність – 33,9ц/га, а також 17 тис. тонн гороху (29,2ц/га), 4,2 тис.тонн ярої пшениці (48,4 ц/га), 105 тис. тонн ярого ячменю (43,3ц/га).

Окрім того, зібрали озимого ріпаку з площі 42,5 тис.га, намолотили 134 тис. тонн з середньою врожайністю 31,5 ц/га, та ярого ріпаку – 1,7 тис. тонн з середньою врожайністю 24,1 ц/га.

Нині вже підготували ґрунт під посів озимих культур на площі 10 тис.га.