ВІДТЕПЕР ЗАРЕЄСТРУВАТИ ТОВ МОЖНА ОН-ЛАЙН

Дата: 16.07.2019 13:27

Віднедавна в Україні працює нова електронна послуга, яка дозволяє зареєструвати товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ) онлайн.

Новація доступна на порталі «Он-лайн-будинку юстиції» за посиланням https://online.minjust.gov.ua/ та веб-порталі Кабінету міністрів України в розділі «Електронні послуги» https://www.kmu.gov.ua/ua/servicesfilter.

Начальник юстиції Черкащини Олександр Свіренюк зазначив, що нова он-лайн-послуга забезпечить он-лайн-реєстрацію ТОВ з можливістю формування необхідної редакції модельного статуту, шляхом вибору відповідних пунктів або використання редакції за замовчуванням. Одночасно можна подати заяву на застосування спрощеної системи оподаткування та реєстрацію платником податку на додану вартість (ПДВ). Діючі ТОВ, що працюють на підставі власної редакції установчих документів, отримують можливість дистанційно перейти на модельний статут без необхідності відвідувати центри надання адміністративних послуг чи суб’єктів державної реєстрації особисто.

Щоб скористатись он-лайн-реєстрацією ТОВ вам потрібно:

• авторизуватися у персональному кабінеті «Он-лайн-будинку юстиції»;
  • сформувати заяву, обрати необхідні опції модельного статуту;
  • накласти електронні підписи засновника (чи заявників).

Після цього вказані документи стають доступними державному реєстратору для прийняття відповідного рішення. Розгляд документів здійснюється протягом 24 годин після надходження, окрім вихідних та святкових днів.

«Нова онлайн-послуга як для новостворених, так і для діючих ТОВ, забезпечує можливість дистанційно обрати модель управління, найменування, керівництво, види діяльності, порядок виплати дивідендів, збільшити розмір статутного капіталу та скликати загальні збори. А також обрати систему оподаткування, отримати рекомендацій та підказки щодо юридичних наслідків вибору кожного з наявних варіантів», - додав очільник обласної юстиції.

Система за результатом заповнення покрокової онлайн-форми створює заяву на реєстрацію та рішення засновників про створення юридичної особи, в якому зазначається код модельного статуту, що визначає обрані пункти статуту.

«Таким чином, зареєструвати товариство з обмеженою відповідальністю, що діє на підставі модельного статуту, тепер можна за кілька хвилин в режимі он-лайн та без складних бюрократичних процедур», - підкреслив Олександр Свіренюк.