Розглянуто питання інвентаризації земель сільськогосподарського призначення державної власності

Дата: 12.11.2018 15:59

У структурі сільськогосподарських угідь рілля займає 93509 га - 90,5 %, багаторічні насадження - 2250 га - 2,2 %, кормові угіддя - 7530 га - 7,3 %.

Згідно земельно-облікових даних станом на 31 грудня 2015 року в адміністративних межах Чорнобаївського району обліковувалось 20456 га земель державної власності, в тому числі 16729 га сільськогосподарських угідь, з них 11981 га ріллі.

В межах населених пунктів облікується 1196 га земель, не наданих у власність або постійне користування, в тому числі 314 га ріллі. Здебільшого це земельні ділянки біля пустуючих житлових будинків, власники яких не оформили право власності на землю на якій розміщено житлові та господарські споруди.

В зв'язку з відсутністю фінансування в районі не проведено роботи з встановлення та закріплення на місцевості меж населених пунктів що найчастіше призводить до порушень законодавства при наданні земельних ділянок. А тому Відділ у Чорнобаївському районі Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області пропонує передбачити у бюджетах місцевих рад на 2019 рік кошти на виготовлення документації із землеустрою щодо встановлення меж населених пунктів та поновлення нормативної грошової оцінки земель.

Невирішеним залишається питання створення місцевими радами громадських пасовищ для випасу худоби, яка утримується жителями району.

Станом на 7 листопада цього року державним підприємством «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» в адміністративних межах Чорнобаївського району проведено інвентаризацію земель сільськогосподарського призначення державної власності (рілля) на площі 4441,7 га. Крім цього в 2018 році проведено інвентаризацію 983,3 га земель державної власності сільськогосподарського призначення, які знаходяться в адміністративних межах Мельниківської та Іркліївської сільської ради з метою передачі її у комунальну власність Іркліївської об’єднаної територіальної громади. 27 вересня 2018 року 180 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності були передані Головним управлінням Держгеокадастру у Черкаській області у комунальну власність Об’єднаної територіальної громади.

Також про інвентаризовано та підготовлено відповідну документацію із землеустрою щодо продажу права оренди земель державної власності на земельних торгах 49 земельних ділянок загальною площею 259,3 га.

Згідно укладених договорів передано в оренду 16006 га земель державної власності, з них ріллі 11625 га.

Не переданими в оренду залишилися 4209,0563 га земель запасу та резервного фонду з яких 115,0563 га складає рілля.

Станом на 7 листопада 2018 року до Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області надійшло 948 звернень учасників АТО щодо отримання у власність земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства. Головним управлінням було розглянуто поданих заяв та надано 481 дозвіл на виготовлення відповідної документації із землеустрою на загальну площу 948,9 га, з яких виготовлено та затверджено 404 проекти із землеустрою щодо відведення земельних ділянок на площу 793,2 га. По 428 звернення було відмовлено з різних причин.

На сьогодні в адміністративних межах Чорнобаївського району зарезервовано для надання учасникам АТО 72 га ріллі в адміністративних межах Чорнобаївської селищної, Лукашівської, Васютинської, Іркліївської, Лящівської, Кліщинської сільських рад. По решті сільських рад вільні земельні ділянки відсутні.

Крім того відповідно до рішень місцевих рад учасникам АТО надано дозволи на відведення земельних ділянок за рахунок  земель комунальної власності – 69 особам  на площу 129,9 га,  з них для ведення особистого селянського господарства 68 особам на площу 129,8 га та 1 особі для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд на площу 0,15 га.

Затверджено 58 проектів відводу земельних ділянок  на площу 107,9 га, з них для ведення особистого селянського господарства 57 на площу 107,8 га та 1 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд на площу 0,15 га.

По закінченню Валентина Стилик звернула увагу на проведення сільськими радами інвентаризації земель в межах населених пунктів та передбаченні коштів для По даному питанню доповів начальник відділу у Чорнобаївському районі Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Юрій Петренко, який зазначив, що площа земель, які знаходяться в адміністративних межах Чорнобаївського району становить 155353 га, з яких сільськогосподарські угіддя займають 103289 га - 66,5 % від загальної площі земель району.

Станом на 7 листопада 2018 року до Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області надійшло 948 звернень учасників АТО щодо отримання у власність земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства. Головним управлінням було розглянуто       поданих заяв та надано 481 дозвіл на виготовлення відповідної документації із землеустрою на загальну площу 948,9 га, з яких виготовлено та затверджено 404 проекти із землеустрою щодо відведення земельних ділянок на площу 793,2 га. По 428 звернення було відмовлено з різних причин.

По закінченню Валентина Стилик звернула увагу на проведення сільськими радами інвентаризації земель в межах населених пунктів та передбаченні коштів для виготовлення документів, а також наголосила на необхідність рекомендацій сільським радам вирішення питань щодо громадських пасовищ.