A A A K K K
для людей з вадами зору
Чорнобаївська районна державна адміністрація
Черкаська область, Чорнобаївський район

«Йдеться про нову якість послуги», – Юрій Скоробогатов про створення місцевих Центрів безпеки громадян

Дата: 03.12.2018 13:57
Кількість переглядів: 567

Фото без опису

    Відкриття Центрів безпеки громадян та належне функціонування місцевих пожежних команд має бути одним з основних пріоритетів у роботі органів влади, зокрема ОТГ. На цьому наголосив начальник управління цивільного захисту Юрій Скоробогатов під час засідання обласної Ради регіонального розвитку.

    У ході засідання він окреслив основні завдання, які стоять перед органами місцевого самоврядування під час підготовки Перспективного плану розвитку області на 2019-2021 роки. Зокрема, це створення Центрів безпеки громадян, модернізацію регіональної системи оповіщення, приведення споруд цивільного захисту у готовність та ін.

    – На рівні області продовжуємо упроваджувати реформу місцевого самоврядування та децентралізації влади, яка передбачає передачу більшості повноважень і ресурсів на рівень територіальних громад, – наголосив посадовець. – Важливою складовою реалізації цієї реформи є збереження безпеки громадян. Однак на сьогодні система місцевого самоврядування не задовольняє потреби суспільства стосовно забезпечення належного захисту населення від надзвичайних ситуацій, насамперед від пожеж. Адже близько 40% з них трапляється саме у сільській місцевості. Безпека громадян – найголовніше завдання та пріоритет. Тому створення Центрів безпеки громадян (місцевих пожежних команд) – вже зовсім нова якість послуги, яку надає ДСНС на рівні громади. Це можливість і спроможність громади повноцінно убезпечити життя своїх мешканців. Хочу наголосити на необхідності створення таких Центрів безпеки громадян в кожній об’єднаній громаді.

    Станом на 1 листопада функціонує 77 місцевих пожежних команд в оперативному розрахунку на цілодобовому чергуванні перебуває 49 місцевх пожежних команд. В утворених об’єднаних територіальних громадах проведено розрахунок щодо необхідної кількості підрозділів місцевої пожежної охорони. Загалом в ОТГ додатково необхідно утворити 20 МПО.

    – Організація цивільного захисту на всіх етапах його становлення та розвитку безпосередньо пов’язана з національною безпекою та обороною, – каже Юрій Скоробогатов. – Сучасний стан техногенної та екологічної безпеки вимагає подальшого реформування системи цивільного захисту, удосконалення державного управління у сфері цивільного захисту. До основних етапів розвитку системи цивільного захисту належить проведення технічної інвентаризації та забезпечення готовності захисних споруд цивільного захисту до використання їх за призначенням, а також модернізація централізованої системи оповіщення населення.

    В області налічується 358 захисних споруд цивільного захисту. На 280 одиницях, що становить 78 % від загальної кількості, вже провели технічну інвентаризацію. Загалом, як відзначив начальник управління, на приведення захисних споруд цивільного захисту у готовність до використання за призначенням у 2016 рік витрачено 165,87 тис. грн, у 2017 році – 196,99 тис. грн, у 2018 році витрачено 302,8 тис. грн.

    Водночас в області проводяться заходи з модернізації регіональної системи оповіщення. Зокрема створюються автоматизовані робочі місця оперативного чергового на міському та позаміському пунктах управління. Така робота триває і в районах. Нині вже облаштували автоматизовані робочі місця чергової служби у Звенигородському, Катеринопільському, Уманському, Черкаському та Чорнобаївському районах, а також в містах  Черкаси та Сміла.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора