Чорнобаївська районна державна адміністрація
Чорнобаївський район, Черкаська область

На Чорнобаївщині вшанували колишніх в’язнів фашистських концтаборів

Переглядів: 315

    11 квітня у всьому світі згадують людей, які пройшли важкий життєвий шлях в нацистській неволі, пережили зневагу, голод, тяжку, виснажливу працю та багато страждань і випробувань.

    Так, цього дня, в Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів, голова райдержадміністрації Сергій Джоболда спільно з селищним головою Аллою Мірошниченко зустрівся з жителькою Чорнобаївського району Варварою Кривошеєю, на чию долю випали складні випробування.

    У 18-річному віці в 1943 році вона була вивезена німцями в Польщу на насильницьку працю на заводі. За неодноразові спроби втечі Варвара Кривошея була відправлена в концтабір Освенціум (жіноча частина табору Аушвіц). В 1945 році в’язнів концтабору погрузили у вагони потягу для вивезення їх до місця страти. Та на перепоні зловісних намірів фашистів стали війська американців, які звільнили в’язнів.

    В повоєнний період з 1946 року Варвара Кривошея працювала медпрацівником в лікарні с. Малі Канівці, а з вересня 1959 року працювала в Чорнобаївській лікарні до виходу на пенсію в 1983 році.

    Поспілкувавшись з Варварою Федорівною владці подякували їй за незламність духу і нескореність волі, побажали щасливих довгих років життя та вручили квіти й подарунки.

 

За інформацією відділу організаційної роботи,

інформаційної діяльності та звернень громадян

райдержадміністрації« повернутися до списку новин