«Крок до повноправ’я», – очільник області про передання землі об’єднаним громадам

Дата: 27.09.2018 14:01

На Черкащині всі об’єднані територіальні громади вже отримали в комунальну власність землі сільгосппризначення державної власності. Раніше це право вже здобули 14 громад, сьогодні – решта 12.

Як наголосив голова ОДА, Черкащина серед перших областей виконала це завдання Президента України й Уряду. Юрій Ткаченко подякував Головному управлінню Держгеокадастру в області за оперативність.

– Маємо децентралізацію в дії, – наголосив очільник Черкащини. – Наші об’єднані громади зробили ще один крок до повноправ’я на своїй території. І це вкрай важливо. На жаль, Черкаська ОДА дуже часто ставала буфером у земельних конфліктах. А вони почали масово виникати, коли право розпоряджатися землями сільгосппризначення, що поза межами населених пунктів, було централізоване. Коли це право відібрали у громад, у місцевої влади, передавши на центральний рівень. Користуючись кожною нагодою, ми відстоювали зворотній процес. Президент і Уряд зайняли в цьому питанні принципову позицію – і зараз наші громади стають повноправними господарями на своїх територіях. Тепер, окрім усього, у них з’явився ще один дієвий інструмент для залучення інвесторів. Сподіваюсь, що для решти громад, що ще не об’єдналися, це стане ще одним аргументом на користь.

Загалом об’єднані територіальні громади Черкащини отримали в комунальну власність майже 40 тис. га земель.