Всесвітній день водних ресурсів

Дата: 15.03.2018 15:49

Міжнародний  день  води,  який  запроваджений  Генеральною  Асамблеєю ООН  в  1993  році,  щорічно  відзначається  22-го  березня.  В цей  день  в різних країнах проводяться заходи, присвячені підвищенню інформованості громадськості стосовно важливості збереження та освоєння водних ресурсів. Мета цієї роботи – привернути увагу  до проблем якості води, необхідності охорони водних ресурсів та їх раціонального використання.

На  Чорнобаївщині  внутрішні  водні  об’єкти  розташовані  на  площі  35585  гектарів,  з  яких: ставки займають площу 887 га,  212 га – озера, штучні  та природні водотоки і основна  частина  водних  ресурсів  району  на  площі  34486 га  знаходиться  під  штучним  Кременчуцьким  водосховищем.

В  адміністративно-територіальних  межах  району рахується  8  малих  річок  загальною  довжиною  біля  140  кілометрів. Протягом  останніх  років внаслідок  засушливих  погодніх  умов,  недостатньої  кількості  опадів,  спостерігається  тенденція  до  значного  пониження  рівня  ґрунтових  вод,  недостатнього  поповнення  водою  наявних  водних  об’єктів і як наслідок – такі  річки  як  Франка, Коврай  практично  перестали існувати.  Складна  ситуація  також  на  річках Баталій, Лящівка, Бурімка, Золотонішка, де  втрати  водного дзеркала  істотні.

Питання  збереження та  відтворення  водних  об’єктів   в  районі  було  і залишається  актуальним  тому стратегією розвитку Чорнобаївського району на період до 2020 року в сфері охорони та покращенню стану водних об’єктів передбачено створення нових та розширення територій існуючих водоохоронних зон, об’єктів природно-заповідного фонду (гідрологічні заказники).

Відзначаючи  День  води  ми  повинні  пам’ятати  про  те, що  ресурси  води  не  безмежні,  і  наше  здоров’я  та життя  прямо  залежать  від  її  кількості  та  якості, тож будемо з повагою ставитися до такого дорогоцінного ресурсу, як вода, і вона обов’язково віддячить.

Начальник відділу водних ресурсів

Лівобережного МУВГ