До уваги громадських об’єднань! Приведення статутів (положення) громадських об’єднань у відповідність до Закону України «Про громадські об’єднання»

Дата: 12.10.2017 15:48

З 1 січня 2013 року введений в дію Закон України «Про громадські об’єднання» (далі - Закон).

Відповідно до пункту 4 Розділу V Прикінцевих та перехідних положень Закону громадські організації, їх спілки (союзи, асоціації, інші об’єднання громадських організацій), легалізовані на день введення цього Закону в дію шляхом реєстрації або повідомлення про заснування, не потребують відповідно перереєстрації або повторного подання документів для повідомлення. Статут (положення) громадських організацій, спілок громадських організацій мають бути приведені у відповідність із цим Законом протягом п’яти років з дня введення його в дію. Реєстрація змін до статуту (положення), пов'язаних з введенням цього Закону в дію, здійснюється без справляння плати за реєстраційні дії протягом п’яти років з дня введення цього Закону в дію, тобто до 1 січня 2018 року.

Відповідно до частини 1 статті 11 Закону статут громадського об'єднання має містити відомості про:

1)    найменування громадського об'єднання та за наявності - скорочене найменування;

2)    мету (цілі) та напрями його діяльності;

3)    порядок набуття і припинення членства (участі) у громадському об'єднанні, права та обов'язки його членів (учасників);

4) повноваження керівника, вищого органу управління, інших органів управління (далі - керівні органи) громадського об'єднання, порядок їх формування та зміни складу, термін повноважень, а також порядок визначення особи, уповноваженої представляти громадське об'єднання, та її заміни (для громадських об’єднань, що не мають статусу юридичної особи);

5)    періодичність засідань і процедуру прийняття рішень керівними органами громадського об'єднання, у тому числі шляхом використання засобів зв'язку;

6) порядок звітування керівних органів громадського об'єднання перед його членами (учасниками);

7) порядок оскарження рішень, дій, бездіяльності керівних органів громадського об'єднання та розгляду скарг;

8)    джерела надходження і порядок використання коштів та іншого майна громадського об’єднання;

9)    порядок створення, діяльності та припинення діяльності відокремлених підрозділів громадського об'єднання (у разі їх створення громадським об'єднанням, яке мас намір здійснювати діяльність зі статусом юридичної особи);

10)  порядок внесення змін до статуту;

11) порядок прийняття рішення щодо саморозпуску або реорганізації громадського об’єднання, а також щодо використання його коштів та іншого майна, що залишилися після саморозпуску, - для громадського об’єднання, яке має намір здійснювати діяльність зі статусом юридичної особи.