Спрощений порядок захисту права власності за допомогою комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації

Дата: 19.08.2017 15:46

На сьогодні захист права власності - один з ключових напрямів діяльності Міністерства юстиції України. І немає різниці, чи це майно великої корпорації, чи пересічного громадянина, кожен повинен почувати себе безпечно та бути впевненим у тому, що його майно захищене правовою та справедливою державою.

Вже понад рік при Міністерстві юстиції України та його територіальних органах ефективно провадить діяльність спеціальна Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації. Цей орган створений для захисту права власності як фізичних так і юридичних осіб.

Якщо будь-яка фізична або юридична особи дізналися про факт незаконного рішення, дії або бездіяльності державного реєстратора, гака особа має право звернутися до Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, що діє при Міністерстві юстиції України та його територіальних органах.

Міністерство юстиції України розглядає скарги:
-на рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав (крім випадків, коли таке право набуто на підставі рішення суду, а також коли щодо нерухомого майна наявний судовий спір):
-на рішення, дії або бездіяльність територіальних органівМіністерства юстиції України.

Головне територіальне управління юстиції у Черкаській області розглядає скарги на:
-на рішення (крім рішення про державну реєстрацію прав), дії або бездіяльність державного реєстратора ;
- на рішення (крім рішення, згідно з яким проведено реєстраційну дію), дії або бездіяльність державного реєстратора;
- на дії або бездіяльність суб'єктів державної реєстрації.