До уваги органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної форми власності

Дата: 19.08.2017 15:13

З 17 серпня 2017 року набирають чинності норми законодавства щодо обов’язкового використання захищених носіїв особистих ключів електронного цифрового підпису (ЕЦП) установами державної форми власності.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.02.2017 № 75 «Про внесення змін до Порядку застосування електронного цифрового підпису органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями державної форми власності», для вчинення правочинів, надання адміністративних послуг та інших послуг в електронній формі, здійснення інформаційного обміну з іншими юридичними особами, установи повинні використовувати виключно захищені носії особистих ключів.

У розумінні Закону України «Про електронний цифровий підпис» захищеним носієм особистого ключа є надійний засіб ЕЦП, що призначений для зберігання особистого ключа та має вбудовані апаратно-програмні засоби, що забезпечують захист записаних на нього даних від несанкціонованого доступу, безпосереднього ознайомлення із особистими ключами та їх копіюванням.

Тому посадовим особам установ необхідно отримати особисті ключі на захищених носіях та сформувати сертифікати ЕЦП в акредитованих центрах сертифікації ключів, які готові до виконання змін до законодавства.

АЦСК органів юстиції України надає послуги ЕЦП з урахуванням останніх змін у законодавстві одразу після їх прийняття.