A A A K K K
для людей з вадами зору
Чорнобаївська районна державна адміністрація
Черкаська область, Чорнобаївський район

На 19 сесії районної ради VII скликання заслухали звіт голови райдержадміністрації Сергія Джоболди

Дата: 11.08.2017 15:05
Кількість переглядів: 910

   Фото без опису

    10 серпня відбулась 19 сесія районної ради VII  скликання.  По питанню  виконання в районі Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» доповіла начальник відділу економіки Ірина Вовк.

Фото без опису

    - З метою створення належних умов для підготовки та проведення добровільного об’єднання громад на території Чорнобаївського району прийнято розпорядження райдержадміністрації від 03.03.2015 № 37, яким створено робочу групу з питань вивчення добровільного об'єднання територіальних громад, затверджено її склад та розподілено обов’язки між членами робочої групи, розроблено карту та паспорти спроможних територіальних громад.

    Відбулися зустрічі представників влади, зокрема, голови  та керівника апарату райдержадміністрації з жителями усіх територіальних громад району,  в ході яких роз’яснено  Закон України “Про добровільне об’єднання територіальних громад“ та  презентовано проекти об’єднаних громад Чорнобаївського району.

    Враховуючи особливості територіального розміщення населених пунктів та існуючу інфраструктуру було розроблено проекти можливого об'єднання територіальних громад в сім, в чотири та в дві об’єднані територіальні громади.

    На даний час розпорядженням облдержадміністрації від 21.03.2017 року № 126 затверджено висновок щодо відповідності Конституції та законам України проекту рішення щодо добровільного об’єднання територіальних громад сіл Іркліїв, Загородище, Скородистик, Червоногірка, Мельники, Воронинці, Червонохижинці. На сьогодні ще на надійшло повідомлення ЦВК про дату проведення виборів.

    З метою вивчення створення та функціонування ОТГ було проведено зустріч голів селищної та сільських рад району з сільським головою Білозірської ОТГ Володимиром Міцуком. Для вивчення досвіду ОТГ делегації району здійснювали поїздки в Білозірську, Глобинську та Олевську ОТГ, яка по кількості територіальних громад, населенню та площі є подібною громаді Чорнобаївського району.

    Враховуючи досвід інших ОТГ, слід зазначити, що маленькі ОТГ не мають майбутнього, оскільки не можуть забезпечити в повній мірі надання всіх адміністративних послуг населенню, утримання апарату ОТГ та закладів соціальної сфери, роботу комунальних служб, будівництво доріг.

    Сергій Джоболда зауважив, що відповідно до законодавства процес об’єднання територіальних громад є добровільним і прикладом цього є Іркліївська  об’єднана  територіальна громада.  Це рішення ми  підтримуємо  і  саме райдержадміністрація розробила проект на дві громади однією з яких і була Іркліївська громада, але, нажаль, дала згоду на приєднання до Іркліївської громади лише Мельниківська територіальна громада. На даний  час райдержадміністрація, відповідно до проведених розрахунків, вважає доцільним створення в районі ще однієї  Чорнобаївської об’єднаної територіальної громади, до якої можуть увійти селищна і всі сільські ради, крім Іркліївської та Мельниківської громад, які  на завершальному  етапі створення ОТГ.  За висновком робочої групи ця об’єднана громада буде  здатною самостійно забезпечувати належний рівень надання послуг, зокрема, у сфері освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального господарства, з урахуванням кадрових ресурсів, фінансового забезпечення та розвитку інфраструктури.

    Депутат районної ради Микола Джулай звернувся до районної державної адміністрації, редакторів районних газет «Світлий шлях», «Наше слово» та районного радіомовлення з проханням активізувати проведення широкої інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо переваг створення в районі єдиної спроможної територіальної громади.

Фото без опису

    Далі згідно порядку денного сесії голова райдержадміністрації Сергій Джоболда прозвітував про підсумки економічного і соціального розвитку Чорнобаївського району у 2016 році та І півріччі 2017 року.

    - Пріоритетами Програми економічного і соціального розвитку в 2017 році є досягнення поставлених цілей в економічній та гуманітарній сфері, сфері екологічної безпеки та збереження довкілля, розбудові інституційної спроможності, - зазначив  Сергій Джоболда. (повний текст звіту оприлюднено на сайті Чорнобаївської райдержадміністрації https://chornobay-rda.gov.ua/publichnij-zvit-golovi-rajonnoi-derzhavnoi-administracii-12-24-02-24-02-2017/ ).

    У роботі сесії  взяли участь 21 депутат. З них: три депутати з фракції БПП (всього у фракції 6 депутатів), два - з фракції політична партія «Українське об’єднання патріотів – УКРОП»,  дев’ять депутатів з фракції ВО «Черкащани» (всього 12 депутатів), сім депутатів з фракції «Батьківщина» (всього у фракції 8 депутатів),  депутати фракції Радикальної Партії Олега Ляшка в складі 6 осіб в сесії участі не брали.

    За проект рішення « Звіт  голови Чорнобаївської районної державної адміністрації Сергія Джоболди взяти до відома» проголосувало «За» - 12 депутатів, 9 депутатів фракції « Черкащани»  у голосуванні участі не брали.  У виступі депутата районної ради фракції «Черкащани» Валентини Гонтар  повідомлено, - звіт приймаємо до відома, але фракція голосувати не буде.

    Депутати районної ради Лідія Русакова та Василь Дмитренко звернулися до очільника району з питанням щодо стану ремонту доріг в районі.

    – На сьогодні вже освоєно близько 15 млн грн. Завершено ремонти доріг комунальної власності в 10 населених пунктах. Виконано роботи на дорозі Н – 08 Старий Коврай – Ленінське – Лящівка на суму близько 3 млнгрн, ведуться роботи на по трьох напрямках: Богодухівка - Тарасівка-Нове Життя, Н-08- Мирне та ст. Пальмира - Чорнобай – Іркліїв. Роботи по ремонту доріг триватимуть до максимального освоєння коштів, – зазначив Сергій Джоболда.

    За поданням райдержадміністрації депутатами районної ради були прийняті програми: розвитку рибного господарства  водойм Чорнобаївського району на 2017-2020 роки; відшкодування компенсації за перевезення окремих пільгових категорій громадян на маршрутах загального користування автомобільним транспортом у Чорнобаївському районі; програма «Вчитель» Чорнобаївського району на 2017 - 2021 роки»;  районну цільову програму «Запобігання виникнення захворювання свиней африканською чумою та утворення резервного фонду матеріально-технічних засобів на випадок виникнення вогнища захворювання на 2017-2019 роки»; виплату одноразової грошової допомоги сім’ї учасника антитерористичної операції.

    Також внесено зміни до рішень: районної ради від 31.03.2017 №15-3/VІІ «Про районну цільову програму надання матеріальної підтримки Чорнобаївському РВК при проведенні призову та надання одноразової матеріальної допомоги особам, які зараховані на військову службу за контрактом та призвані на строкову військову службу на 2017-2021 роки»; рішення районної ради від 31.03.2016 №5-7/VІІ «Про районну комплексну програму функціонування та розвитку системи цивільного захисту району, забезпечення мобілізаційної готовності та мобілізації, надання шефської допомоги, створення місцевого матеріально-технічного резерву щодо попередження і ліквідації надзвичайних ситуацій у мирний час та особливий період на 2016 - 2017 роки»; до рішення районної ради від 20.12.2011 №10 -6/VІ «Про програму розвитку галузі молочного скотарства у Чорнобаївському районі на 2011-2020 роки» зі змінами від 20.07.2012, 11.09.2012, 20.06.2013;  до  рішення  районної  ради  від 27.12.2016 №14-11/VІІ «Про районний бюджет на 2017 рік».

    На сесії депутат районної ради Надія Квітка порушила питання відновлення роботи пошкоджених буревієм ліній дротового радіомовлення.

    На вирішення даного питання  буде направлено відповідне звернення райдержадміністрації до дирекції Черкаської філії ПАТ « Укртелеком».

 

За інформацією відділу організаційної роботи,

інформаційної діяльності та звернень громадян

апарату райдержадміністрації

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь