A A A K K K
для людей з вадами зору
Чорнобаївська районна державна адміністрація
Черкаська область, Чорнобаївський район

УКРАЇНА ПЕРЕХОДИТЬ НА ЦИФРОВЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ. ЩО ТРЕБА ЗНАТИ?

Дата: 09.08.2018 15:03
Кількість переглядів: 561

Фото без опису

 

Навіщо переходити на «цифру»?
Цифрове телебачення – це сучасна технологія телемовлення. Вона головним чином відрізняється від аналогового за характером передачі даних, які транслюються у цифровому форматі. Головні переваги – вища якість зображення та звуку, стабільний сигнал, можливість приймати більше каналів.

Фахівці відзначають, що аналогове телебачення, яке використовує для передачі даних електричний сигнал, технічно застаріло. Більшість розвинутих країн, зокрема Німеччина, Франція та США, відключили таке мовлення понад 10 років тому. Україна ж через технічні причини декілька разів відкладала терміни переходу. Хоча, відповідно до міжнародної угоди «Женева-2006», відмовитись від «аналога» мала ще три роки тому. Тож українське телебачення продовжує паралельно мовити в аналоговому і цифровому стандартах.

Наразі ж усі технічні моменти узгоджені, і Кабмін ухвалив остаточні терміни переходу на «цифру». Це буде здійснюватися поетапно. У Києві та Кіровоградській області аналоговий сигнал вже відключили 31 липня 2018 року. В інших областях України, за винятком території проведення операції Об'єднаних сил на Донбасі та деяких прикордонних районів, з 31 серпня цього року. Остаточне відключення «аналогу» в Україні має відбутися у січні-травні 2019 року. 

Як підключитися?
Аби підключити цифрове телебачення, потрібно встановити тюнер Т2, з’єднати його з ефірною антеною і телевізором. Якщо все зроблено правильно, у телевізорі з’явиться стартове меню із налаштуванням каналів, які мовлять у регіоні. Найпростіший шлях – автопошук. 

Спеціальна антена для прийому Т2 не потрібна, оскільки цифрові канали передаються в діапазоні дециметрових хвиль, підійде будь-яка дециметрова або універсальна антена. Вартість цифрового тюнера стартує від 300 гривень.

Варто знати, що деякі сучасні цифрові телевізори вже оснащені вбудованим тюнером. Аби точно перевірити цю інформацію, потрібно подивитись інструкцію. 

У розділі технічні характеристики повинна бути зазначена підтримка цифрового стандарту «DVB-T/T2 MPEG-4».

Основна перевага від переходу на цифровий стандарт – можливість дивитися  32 безкоштовні канали,  28 загальнонаціональних  та 4 регіональних телеканали,

Готовність до цифрової ери
Попри те, що єдиної карти покриття цифровим сигналом не існує, за оцінками різних медіа груп, зона охоплення населення сягає у межах 80-85%. Так, наприклад, у Чернігівській області цифрове покриття складає майже 100%, в Сумській – 95%. У Запорізькій, Львівській та Рівненській областях – близько 85%. У Вінницькій – понад 80%, майже стільки ж – у Житомирській і Волинській, в Черкаській  майже 70%.  Самі телевізійники підтримують перехід на «цифру». Адже зараз каналам доводиться сплачувати чималі гроші за мовлення одночасно у двох форматах.

Звичайно, цифрові канали з’являться не в усіх одразу. Експерти прогнозують, що від відключення аналогового телебачення можуть постраждати жителі маленьких сіл, які ловлять телевізійний сигнал на кімнатну або виносну антену. Вони ризикують залишитися взагалі без сингалу.

Постає питання: що робити тим людям, які живуть на територіях 15-20%, не покритих цифровим сигналом, – а що тоді буде для них? А для них залишається альтернатива супутникового мовлення.

Підключати супутникове телебачення доведеться за власний кошт, жодних програм підтримки у цьому разі не передбачено. Хоча для жителів невеличких населених пунктів є і гарні новини. Зокрема, відключення аналогового сигналу дозволить вивільнити частоти, які мобільні оператори зможуть використовувати для покриття сіл зв’язком та швидкісним інтернетом. Відповідні телевізійні частоти будуть виставлені на тендер.

Перехід на цифрове мовлення розпочався, тож черкащани мають достатньо часу, аби підготуватися до змін і долучитись до нового прогресивного телебачення.

Для тих, у кого виникнуть питання щодо переходу  на цифрове телебачення  - спеціалісти черкаського обласного контактного цетру  нададуть фахову інформацію  за телефонами: 36-11-13 (ЦІЛОДОБОВО), 33-55-17.

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора