На Чорнобаївщині тривають весняно - польові роботи

Дата: 08.04.2019 14:53

Польові роботи сільгосппідприємствами  району  цього  року розпочато 20 березня, що значно раніше минулого року. На сьогоднішній  день  господарствами  району проведено  підживлення озимих культур,  повністю завершено закриття  вологи  на  площі 58,7 тис. га,  розпочато  посів  ранніх  ярих  зернових.

В 2019 році за планом розвитку агропромислового комплексу по сільськогосподарських підприємствах очікується отримати близько 271 тис. тонн зернових та зернобобових культур.

Сільгосппідприємствами району заплановано розмістити посіви на площі 77,5 тис. га, з яких озимих зернових – 7,9 тис га (10,2 % в структурі посівних площ), ярих зернових – 36,1 тис. га (46,6 %), технічних – 21,5 тис. га (27,7  %), картоплі та овоче – баштанних  на  площі 2,2 тис. га (2,9 %), кормових культур 9,8 тис. га  (12,6 %).

Заплановано збільшити посівні площі ярих зернових культур за рахунок зменшення озимих культур.

Для проведення весняно-літніх польових робіт господарствами завезено   мінеральні добрива.

За оперативною інформацією на сьогодні аграрії району провели посів ранніх зернових культур на площі 1,2 тис. га (81 %), зокрема, ярого ячменю – 996 га, гороху – 200 га, вівса – 17 га.

Щодо озимих, то в даний час озимі зернові знаходяться в доброму стані. Відмічено загибель озимого ячменю на площі 70 га.

На  полях  сільгосппідприємств району задіяно: 746 тракторів, 327 сівалок, 314 культиваторів, 263 плуги, 241 комбінованих грунтообробних агрегати. Готовність техніки – більше 90 відсотків.

Для проведення весняних робіт є  необхідні запаси дизпалива, бензину та мастила.

Золотоніським навчальним центром проведено навчання  спеціалістів середньої ланки, механізаторів сільськогосподарських підприємств та спеціалістів електричних систем та видано посвідчення на право проведення робіт пов’язаних з використанням пестицидів та агрохімікатів.

Управлінням агропромислового розвитку проведено семінар-нараду з агрономами, головами  фермерських  господарств, спеціалістами по охороні   праці щодо проведення посівної кампанії в районі.

За інформацією управління агропромислового розвитку

Чорнобаївської РДА

частково залучатимуть комерційні та банківські кредити.