ПОПЕРЕДЖЕННЯ ОПІКІВ У ДІТЕЙ

Дата: 21.03.2018 14:46

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ

Опікова травма залишається однією з найбільш частих причин підліткового травматизму на Черкащині. Традиційно в побуті дитина обпікається окропом, або ж гарячими напоями чи їжею.

Профілактика опіків, насамперед, вимагає підвищеної відповідальності з боку дорослих. Не можна допускати контакту дитини з вогнем, гарячими рідинами, хімічними речовинами, електрикою та ін. Для цього в будинку, де є маленькі діти, повинні бути передбачені заходи безпеки (зберігання побутової хімії в недоступному місці, спеціальні заглушки в розетках, прихована електропроводка і т.п.). Необхідний постійний догляд за дітьми та сувора заборона доторкатись до небезпечних предметів.

Правила при опіках:

1. Не торкайтеся обпаленої поверхні руками, не намагайтеся зняти залишки згорілого одягу, що прилипли до тіла (можна лише обережно зрізати ножицями їх краєм).

2. Якщо на шкірі з'явилися міхури, накладіть на них стерильну пов'язку.

3. Категорично забороняється самостійно відкривати пухирі, тому що це може призвести до інфікування опіків.

4. Ніколи не прикладайте до обпаленої поверхні лід, не змащуйте її маслом, жиром, маззю або кремом. Відразу ж викликайте лікаря або самостійно відведіть малюка до лікаря.