Сьогодні на Чорнобаївщині відбулись заходи присвячені Дню пам’яті та примирення

Цей день був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН в резолюції, приуроченій до 60-ї річниці закінчення Другої світової війни в Європі.

В смт Чорнобай  вже традиційно в знак увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни пройшла акція «Свічкова хода» до Меморіалу Слави за участі органів виконавчої влади, представників підприємств та установ, громадських організацій району та учнівської молоді селища.

50 млн. загиблих  у Другій світовій війні, з яких 8-10 млн. - українці. Вражаючі втрати нашого народу у 1939-1945 роках – кожен п'ятий українець загинув. Тільки з Чорнобаївського району на фронт пішли понад 16 тисяч жителів і близько 12 тисяч  з них не повернулись до своїх домівок.

Перед присутніми виступила селищний голова Алла Мірошніченко, яка у своєму виступі зазначила, що свято пам'яті та примирення пов'язує покоління військового лихоліття з поколіннями народжених після війни, тими хто своїм життям зобов’язаний ветеранам.  Продовжуючи славні героїчні традиції старших поколінь, захисники України і сьогодні з честю виконують покладені на них завдання, виявляючи при цьому високий професіоналізм, мужність та відвагу.

О 23:01 відбулась хвилина миру. 72 роки тому саме о такій порі закінчилась Друга світова війна.

На Чорнобаївщині вшанували жертв війни хвилиною мовчання.

Головне примирення, якого нам треба досягти - це примирення українців між собою, щоб ми були єдині, тільки тоді нас ніколи ніхто не здолає.

За інформацією відділу організаційної роботи,

інформаційної діяльності та звернень громадян

апарату райдержадміністрації