До уваги суб’єктів державної реєстрації, нотаріусів та громадян!»

Дата: 24.01.2019 14:42

З метою забезпечення захисту речових прав, економічних інтересів громадян та інвесторів, зменшення ризиків незаконного заволодіння нерухомим майном Кабінетом Міністрів України (далі - КМУ) 27.12.2018 прийнято розпорядження № 1069-р про внесення змін до розпорядження КМУ від 26.10.2016 № 789 «Про запровадження реалізації пілотного проекту щодо інформування у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», яким передбачається запровадження сервісної послуги з подання заяви про заборону вчинення реєстраційних дій у електронній формі у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Умови надання зазначеної послуги наступні:

1.  сервісна послуга з подання заяв про заборону вчинення реєстраційних дій в електронній формі надається технічним адміністратором Державного реєстру прав з використанням телекомунікаційних засобів за бажанням фізичної або юридичної особи на платній основі на підставі укладених договорів;
  2.  сервісна послуга з подання заяв про заборону вчинення реєстраційних дій в електронній формі надається виключно за умови наявності зареєстрованого права власності на окремий індивідуально визначений об’єкт нерухомого майна з присвоєним такому об’єкту реєстраційним номером;
  3.  сервісна послуга з подання заяв про заборону вчинення реєстраційних дій в електронній формі надається виключно за умови використання кваліфікованого електронного підпису, у тому числі з використанням ресурсів комунікаційних мереж мобільного зв’язку (“Mobile ID”);
  4.  технічним адміністратором Державного реєстру прав забезпечується передача заяв про заборону вчинення реєстраційних дій, поданих в електронній формі, суб’єктам державної реєстрації прав, що забезпечують зберігання реєстраційних справ у паперовій формі, за місцезнаходженням нерухомого майна.

Ознайомитись з текстом змін Ви можете за посиланням: https://zakon.rada.gov.Ua/laws/show/l 069-2018-%Р1%80.