Черкаська юстиція: правила виїзду з дитиною за кордон - пам'ятка для батьків сьогодні, 13:37

Дата: 11.06.2019 14:25

Літо – чудова пора, ми всі чекаємо його з нетерпінням. Розпочались літні канікули, а отже, і період відпусток з малечею.

Чи знаєте ви, які документи потрібні для подорожей з вашою дитиною за кордон? У рамках ініціативи Уряду  #ЧужихДітейНеБуває спрощена процедура тимчасового виїзду за кордон дитини з одним із батьків.

ЯКЩО ДИТИНА ПРОЖИВАЄ З ОДНИМ ІЗ БАТЬКІВ, ЯКИЙ НЕ ПЕРЕШКОДЖАЄ ДРУГОМУ З БАТЬКІВ У ПОБАЧЕННЯХ ТА СПІЛКУВАННІ З ДИТИНОЮ

Не потрібно отримувати дозвіл другого з батьків на виїзд за кордон дитини* на строк до 1 місяця.

*Якщо мета поїздки: лікування; навчання; участь у дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, екологічних, технічних, мистецьких туристичних, дослідницьких, спортивних заходах; оздоровлення та відпочинок.

Що потрібно зробити?

1). Повідом другого з батьків про державу перебування, мету та тривалість поїздки рекомендованим листом, якщо відоме місце його проживання;

2). Пред’яви на кордоні копію рішення суду або органу опіки і піклування про визначення (підтвердження) місця проживання дитини.

ВАЖЛИВО! За умисне порушення строків перебування за кордоном наступає адміністративна відповідальність – штраф від 1700 до 3400 грн. та втрата права виїзду з дитиною за кордон без згоди другого з батьків на рік.

ЯКЩО ДИТИНІ ЗАБОРГУВАЛИ ЗІ СПЛАТОЮ АЛІМЕНТІВ

Якщо заборгованість становить понад 4 місяці або понад 3 місяці дитині з інвалідністю або тяжкою хворобою - можеш виїхати з дитиною за кордон на строк до 1 місяця і більше без дозволу боржника.

Що потрібно зробити?

1). Отримай довідку про наявність у другого з батьків заборгованості по сплаті аліментів за місцем виконання рішення про стягнення аліментів.

2). На кордоні пред’яви довідку про наявність у другого з батьків заборгованості:

- понад 4 місяці або

- понад 3 місяці + документ, що підтверджує тяжку хворобу або інвалідність дитини.

ЯКЩО СПЛАЧУЄШ АЛІМЕНТИ ВЧАСНО

Можеш виїхати з дитиною за кордон на строк, передбачений нотаріально посвідченою згодою або рішенням суду.

Що потрібно зробити?

1). Напиши рекомендованого листа другому з батьків з проханням надати згоду на виїзд з дитиною за кордон.

2). Якщо згоду не надали протягом 10-ти днів після вручення рекомендованого листа подай до суду заяву щодо надання дозволу на виїзд з дитиною за кордон без згоди другого з батьків.

3). На кордоні пред’яви нотаріально посвідчену згоду другого з батьків на виїзд або копію рішення суду про дозвіл на виїзд дитини.