Дата: 27.07.2017 14:22

З 20 липня 2015 року вступив у силу наказ Міністерства юстиції України від 09 липня 2015 року 1187/5, “Про запровадження пілотного проекту щодо подання заяв у сфері державної реєстрації актів цивільного стану через мережу Інтернет” Це означає, що відтепер громадяни, на яких поширюється даний пілотний проект, отримають можливість подавати заяву на реєстрацію народження дитини, шлюбу, смерті, зміни прізвища або розлучення через Інтернет, не виходячи з дому.Для реалізації даних послуг заявники повинні зареєструватися на Веб-порталі «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану». Доступ до електронних послуг Веб-порталу здійснюється за допомогою особистого кабінету користувача.

Реєстрація користувачів здійснюється шляхом заповнення реєстраційної форми, у якій обов’язково вказуються такі дані: прізвище, ім’я, по батькові, логін, адреса електронної пошти. Відділи державної реєстрації актів цивільного стану розглядають заяви фізичних осіб про державну реєстрацію шлюбу, про державну реєстрацію розірвання шлюбу на підставі рішення суду, про розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей, про розірвання шлюбу відповідно до статті 107 Сімейного кодексу України, про зміну імені, про повторну видачу свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану, про надання витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян за встановленими зразками та з накладенням електронних цифрових підписів на таких заявах Даним пілотним проектом надана можливість фізичним особам не пред’являти  документи про державну реєстрацію актів цивільного стану за наявності їх відомостей у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян. Передбачена можливість здійснення оплати за надання адміністративних послуг, а також оплати платних послуг, які надаються відділами державної реєстрації актів цивільного стану, з використанням платіжних систем у режимі он-лайн без подання до відділу державної реєстрації актів цивільного стану документів про внесення плати.

Окрім цього, громадяни можуть здійснити попередній запис на відвідування до відділу державної реєстрації актів цивільного стану із зазначенням зручних дати і часу, отримати консультації працівників відділу державної реєстрації актів цивільного стану щодо надісланих через Веб-портал заяв або звернень, що в свою чергу, скоротить час на реєстрацію заяв у відділах державної реєстрації актів цивільного стану, є доступним усім користувачам мережі Інтернет, а також надасть можливість громадянам отримати ефективно адміністративні послуги, не витрачаючи марно свій час, не очікуючи у чергах.

Чорнобаївський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Черкаській області чекає Ваших звернень через мережу Інтернет.