На порядку денному виїзного засідання обласної ДНПК - епізоотичні та екологічні проблеми району
Стан проведення роботи в районі по факту виявлення АЧС та повторний випадок африканської чуми свиней у Національному природному парку «Нижньосульський» Чорнобаївського району – саме ці питання, що потребують негайних рішень, обговорювались на засіданні виїзної обласної Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії.
За інформацією в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в Чорнобаївському районі Василя Катеруші на сьогоднішній день проведено дезінфекцію надвірних споруд в приватних домоволодіннях Великої Бурімки та Лящівки, де утримувалося поголів’я свиней. В кожній територіальній громаді здійснюються заходи по знищенню гуманними методами бродячих собак, котів, птахів та гризунів, які сприяють перенесенню хвороби. Наразі продовжують працювати стаціонарні карантинні ветеринарно-поліцейські пости на виїздах та в’їздах сіл Велика Бурімка, Лящівка, Мохнач.
– Наразі забезпечено проведення всіх заходів в районі щодо нерозповсюдження даної інфекції, проводиться підготовка програми на сесії відповідних сільських рад та розробляються механізми щодо процедури відшкодування збитків населенню. З районного бюджету планується виділити субвенційно кошти на часткове відшкодування збитків, – зазначив Сергій Джоболда.
Начальник ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області Альона Бойко доповіла, що заходи в районі щодо забезпечення нерозповсюдженості АЧС за територією зони захворювання проведені достатні, серед тварин приватних домоволодінь і тварин, що утримуються в ПП «Джулай ВВ» та СТОВ «Маяк». А також внесла пропозицію провести депопуляцію диких кабанів, адже вони є носіями інфекції протягом життя.
– На природоохоронній території Полтавської області вже сформовані бригади, які будуть займатися депопуляцією диких кабанів, – зауважив директор Національного природного парку «Нижньосульський» Валерій Свіколкін.
Головою комісії, першим заступником голови Черкаської обласної державної адміністрації Віталієм Ковалем було внесено пропозицію щодо комплексного проведення всіх заходів Полтавською і Черкаською областями.
– У зв’язку з тим, що на території парку Українське товариство мисливців та рибалок проводило лише відтворення даного виду, а відстріл заборонено, потрібно працювати в цьому напрямку разом. Також слід направити листа від обласної державної адміністрації до Міністерства екології та природних ресурсів України щодо надання роз’яснення по проведенню процедури депопуляції диких свиней на території природного парку, – зазначив Почесний голова Асоціації «Незалежне об’єднання сільськогосподарських підприємств Чорнобаївського району» Петро Душейко.
За підсумками наради Державна надзвичайна протиепізоотична комісія вирішила створити бригади та провести депопуляцію диких кабанів в Національному природному парку «Нижньосульський» на території Чорнобаївського району та на прилеглих районах Полтавської області, долучивши до їх складу працівників природного парку.
За інформацією відділу організаційної роботи,
інформаційної діяльності та звернень громадян
апарату райдержадміністрації