Дата: 23.05.2017 14:20

У Чорнобаївському районі приділяється велика увага військово-патріотичному вихованню молоді та юних патріотів України на засадах національної гідності, високої самосвідомості та активної громадянської позиції, здорового способу життя, духовно багатої та фізично розвиненої особистості.

19 травня на території Мельниківського навчально-виховного комплексу пройшов районний етап  Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”).

У заході взяли участь заступник голови районної державної адміністрації Валентина Стилик, сільський голова Антоніна Кулик,  начальник відділу освіти Раїса Піддубна, голова спілки воїнів-інтернаціоналістів м. Черкаси Борис Карганов, заступник військового комісара Чорнобаївського військового комісаріату Володимир Олійник та голова районної організації ТСОУ Іван Лук’ященко.

27 команд (роїв) загальноосвітніх навчальних закладів району, а це 230 учнів, взяли участь у змаганнях та конкурсах  різного спрямування, а саме: «Впоряд» (конкурс строю та пісні); ватра «У колі друзів» (представлення творчо–мистецького звіту рою (мистецька композиція); стрільба з пневматичної гвинтівки по мішені; «Рятівник» (змагання з надання першої долікарської допомоги); туристсько–спортивна смуга перешкод; «Добре діло» (конкурс звітів волонтерських загонів).

Змагання пройшли весело, дружно та цікаво. Діти віддавали боротьбі усі сили, адже на змаганнях були присутні учасники антитерористичної операції, учасник АТО, заступник голови спілки ветеранів воїнів Сходу Юрій Наконечний,   учасник АТО, голова спілки воїнів АТО Черкащини Микола Костенко, заступник голови спілки Максим Кутіщев.

За рішенням суддів районного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри «Сокіл» («Джура») у загальному заліку переможцями стали команди: Чорнобаївська гімназія– І місце, Чорнобаївська ЗОШ №2  – ІІ місце, Чорнобаївська ЗОШ №1– ІІІ місце. Серед ЗНЗ І-ІІ ступенів І місце виборов  Новоукраїнський НВК.

Вже  другий рік поспіль спонсором заходу є засновник  СТОВ «Агроко» Ігор Потапенко. Переможці конкурсів отримали грамоти та цінні подарунки: пневматичні гвинтівки «Чайка», туристичні палатки, волейбольну сітку, м’ячі, веб-камери, вайфай-роутер, музичні колонки, тонометр.

Кращі волонтерські загони Крутьківського, Кліщинського НВК та Староковрайської ЗОШ були нагороджені грамотами та грошовою премією від  голови районної організації ТСОУ  Івана Лук’ященка.

Польова кухня військової частини м. Золотоноша, за спонсорської підтримки ФОП Панченка А.А., ФОП Гончар Л.Т., ТОВ " Черкаська продовольча компанія", голови ради громадського об’єднання «Народна самооборона» Анатолія Гички, пригощала учасників гри  солдатською кашею та чаєм.

Наприкінці заходу нагороди та грошові премії від Анатолія Гички отримали також переможці конкурсів малюнків: «Герої Небесної Сотні», присвяченого річниці подій на майдані в м. Києві 2014 року та конкурсу дитячого-малюнку (ескізу), присвяченого захисникам України, який проходив  у двох номінаціях: «Слава захисникам Вітчизни», «Мирний образ України».

Команда-переможець отримала від Анатолія Гички прапор від воїнів зі Сходу України.

Дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Джура» сприяє патріотичному вихованню молоді – це перш за все виховання юнаків та дівчат на звичаях українського козацтва, засадах національної гідності, самосвідомості та здорового способу життя, а також формування у сучасної молоді високих морально-психологічних якостей та оволодіння основ народної культурної спадщини.

За інформацією відділу освіти