A A A K K K
для людей з вадами зору
Чорнобаївська районна державна адміністрація
Черкаська область, Чорнобаївський район

Це – успішний приклад розвитку внутрішніх інвестицій, – Олександр Вельбівець про відкриття заводу ТОВ «МОВЕР МІЛ»

Дата: 22.02.2019 14:16
Кількість переглядів: 474

Фото без опису

Сучасне автоматизоване обладнання, мінімум енергозатрат, високі виробничі потужності та, як наслідок, екологічно чистий і якісний продукт. Усе це про нещодавно створений завод із переробки зернових культур ТОВ «МОВЕР МІЛ», що в с. Криві Коліна на Тальнівщині. Учора його урочисто відкрили, продемонструвавши виробничі потужності, які, за словами господарів підприємства, сягають 350 т борошна на добу. Тут виробляють манку та висівки, а також борошно трьох сортів, що реалізують під торговою маркою «Перший млин».

Зауважимо, на будівництво та оснащення заводу спрямували близько 100 млн грн. Нині тут працює 40 осіб, але в подальшому планують збільшити до 100. Засновник заводу Володимир Мовчан зазначає, що виробництво поки що функціонує не на повну потужність, однак наразі тут працюють над його розширенням.

– Свого часу я зрозумів, що важливо займатися саме переробкою сировини,– розповідає Володимир Петрович. – Зараз ми активно вивчаємо ринки збуту висівок, борошна, манки, напрацьовуємо партнерські стосунки. Реалізуємо ж продукцію, здебільшого, по Україні, водночас маємо вже перші контракти з європейськими партнерами.

За словами голови Черкаської ОДА Олександра Вельбівця, який приїздив на захід, створення такого потужного виробництва – успішний приклад розвитку внутрішніх інвестицій. Залучення ж їх в аграрний сектор економіки на сьогодні є одним із важливих завдань, визначених Президентом України.

– Внутрішні інвестиції, зокрема в переробку сільськогосподарської продукції – звісно, пріоритетне завдання для розвитку аграрної Черкащини, – зауважує керівник області. – Ми насправді виробляємо багато сировини, при цьому маємо посилити переробку. Адже навіть елементарна обробка – це додана вартість на продукцію, нові робочі місця, це в цілому розвиток території, впровадження соціальних проектів. Водночас влада намагається усіляко підтримувати підприємців. Тож, сподіваюсь, у подальшому кількість подібних виробництв на Черкащині зростатиме.

Зауважимо, для працівників заводу на сьогодні придбали 21 житловий будинок, а підвозять людей до виробництва двома автобусами.

Приємно вражений від побаченого на підприємстві й заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета, який прибув до нашої області в межах робочого візиту. Він зауважив, що сьогодні це підприємство – одне з найбільших потенційних експортерів борошна в державі. За його словами, цінно те, що сучасне обладнання, як от на «МОВЕР МІЛ», дає змогу виготовляти продукцію з меншими затратами й при цьому має всі перспективи бути конкурентним на світовому ринку.

 

Детально про етапи переробки та виготовлення кінцевого продукту поінформував гостей директор заводу Олег Притула. Каже: перша перевага заводу – це сучасне обладнання:

– Тут усе автоматизовано. Важливо, що, порівняно з іншими заводами, ще старого зразка, ми майже вдвічі менше використовуємо електроенергію на 1 т переробки пшениці. Інша перевага – людський ресурс, адже певний час виробництво може функціонувати при мінімальній кількості залучен

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь