О Г О Л О Ш Е Н Н Я! До уваги жителів району

Відповідно до повідомлення управління Держпродспоживслужби в Чорнобаївському районі    10.07.2017 року виявлено спалах Африканської чуми свиней ( АЧС) в «Нижньосульському національному природному парку» села Лящівка та в домоволодінні жительки села Велика Бурімка.

Відповідно до протоколу №6 від 10.07.2017 р. позачергового засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (ДНПК) при Чорнобаївській РДА встановлено зону високого ступеня ризику (першу зону захисту) у радiусi 3 км від неблагополучних пунктів  до якої ввійшли села В.Бурімка, Михайлівка, Лящівка Чорнобаївського району та  10 км зону нагляду від зовнішніх меж зони захисту.

В зоні захисту (села Велика Бурімка, Михайлівка, Лящівка) забороняється:

- ввезення чи вивезення з господарств усіх форм власності живих свиней, продукції з них та репродуктивного матеріалу протягом 40 днів з дня проведення дезінфекції в спалаху (неблагополучному пункті), крім випадків вивезення свиней на забій під контролем компетентного органу на визначеному ДНПК переробному підприємстві або забійному пункті;

- торгівля на ринках живими свинями та продуктами з них, крім отриманих на забійних та переробних підприємствах, які мають експлуатаційний дозвіл, за наявності супровідних ветеринарних документів;

-проведення виставок, ярмарків, базарів та інших заходів, пов’язаних із пересуванням та скупченням тварин (крім транспортування свиней на відведені забійні пункти і м’ясокомбінати).

В зоні нагляду  забороняється:

- торгівля на ринках живими свинями та продуктами з них, крім отриманих на забійних на переробних підприємствах, які мають експлуатаційний дозвіл, за наявності супровідних ветеринарних документів;

- проведення виставок, ярмарків, базарів та інших заходів, пов’язаних із пересуванням та скупченням тварин (крім транспортування свиней на відведені забійні пункти і м’ясокомбінати).

В разі виявлення фактів спонтанної загибелі або невластивої поведінки свиней, просимо  негайно повідомляти державні установи    ветмедицини   та   управління  Держпродспоживслужби  в  Чорнобаївському  районі   за  телефонами 2-33-35; 2-26-89; 2-28-65;  2-36-37.

За інформацією управління Держпродспоживслужбив Чорнобаївському районі