На захист прав землекористувачів

Дата: 22.08.2017 12:29

З 16 серпня у Черкаській області розпочав свою роботу оперативний штаб та мобільні точки доступу до системи безоплатної правової допомоги, метою яких є правовий захист, швидке реагування щодо порушених прав власників земель та землекористувачів, пов’язаних з орендою землі, з правом на урожай, протидії спроб рейдерського захоплення, крадіжок врожаю і землі.

Так, 21серпня в Чорнобаївській райдержадміністрації відбулася зустріч представників оперативного штабу та мобільних точок доступу до системи безоплатної правової допомоги з керівниками господарств, активістами та жителями району, які піднімали питання порушених прав власників земель та землекористувачів, пов’язаних з орендою землі.

В засіданні взяли участь провідний спеціаліст відділу розгляду звернень та забезпечення діяльності комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Марина Кравченко, приватний нотаріус Чорнобаївського районного нотаріального округу Олег Бабак, начальник відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги та роботи з адвокатами Золотоніського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Тетяна Костогриз, начальник відділу правопросвітництва та взаємодії із суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Золотоніського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, в.о. начальника відділу «Чорнобаївське бюро правової допомоги» Золотоніського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Інна Копійка.

Під час зустрічі відбулось консультування з питань швидкого реагування щодо порушених прав власників земель та землекористувачів, пов’язаних з орендою землі.

– З метою запобігання виникнення подвійної реєстрації права оренди однієї земельної ділянки за різними орендарями, дотримання гарантій достовірності зареєстрованих прав на нерухоме майно, визначених державою у статті 10 ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» передбачено обов'язок державного реєстратора прав на нерухоме майно під час проведення державної реєстрації прав, що виникли в установленому законодавством порядку до 1 січня 2013 року, запитувати від органів влади, підприємств, установ та організацій, які відповідно до законодавства проводили оформлення та/або реєстрацію прав, інформацію, необхідну для такої реєстрації, у разі відсутності доступу до відповідних носіїв інформації, що містять відомості необхідні для проведення державної реєстрації прав, чи у разі відсутності необхідних відомостей в єдиних та державних реєстрах, доступ до яких визначено цим Законом, та/або у разі, якщо відповідні документи не були подані заявником, – зазначила Марина Кравченко.

– Перед укладанням договору оренди земельної ділянки та державної реєстрацією цього права буде доцільно попередньо отримати витяг з Державного кадастру про таку земельну ділянку задля того, щоб володіти повною інформацією про чинні правовідносини оренди.

По закінченню наради жителям району були надані роз’яснення щодо подальших дій захисту прав на землю.

За інформацією відділу організаційної роботи,

інформаційної діяльності та звернень громадян

апарату райдержадміністрації